Jak usunąć grzyb w łazience

Grzyby stanowią bakterie, które wolą rozmnażać się w wilgotnych i ciemnych pomieszczeniach, łazienka nie jest wyjątkiem. Pleśń jest bardzo niebezpieczna dla ludzi, zwłaszcza z osłabionym układem odpornościowym i alergików. Dlatego nie warto odkładać sprawy na długi czas, przystąpić do natychmiastowej walki z tym zjawiskiem.

Jak usunąć grzyb w łazience

Trzeba

  • – szpatułki;
  • – budowlany suszarka do włosów lub lampa lutownicza;
  • – sprzęt ochrony dróg oddechowych;
  • – okulary ochronne;
  • – rękawice gumowe;
  • – pędzel lub wałek;
  • – lek przeciwgrzybiczy.

Instrukcja

1
Nie jest tajemnicą, że grzyb w łazience powstaje na skutek dużej wilgotności. Przed przystąpieniem do walki z pleśnią i grzybem, należy ustalić przyczynę. Ocenić pracę полотенцесушителя. Jeśli jest on uszkodzony lub wydziela mało ciepła, najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana tej konstrukcji. Sprawdź usługi hydrauliczne urządzenia, usprawnianie kurek (jeśli wycieka), sprawdzić izolację (kondensat w kominie może być przyczyną nadmiernej wilgotności). Upewnij się, że wentylacja działa na pełnej mocy, w razie potrzeby zainstaluj specjalny wentylator i nie zapomnij, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie, szczególnie po kąpieli.
2
Usuń starą powłokę w tradycyjny sposób, zdejmij płytkę i warstwa tynku za pomocą szpachelki. Do wyschnięcia ścian użyj grzejnik elektryczny, budowlany suszarka do włosów lub manufaturing lampę. Ale przy tym należy pamiętać, że grzybica przenosi się z jednego miejsca na drugie, dlatego starannie pozostawić całą powierzchnię ścian. W tym czasie będzie musiał powstrzymać się od przyjmowania kąpieli i pod prysznic, aby w pełni pozbyć się wilgoci.
3
Podczas pracy ze ścianami, zainfekowanych grzybem przyjąć środki bezpieczeństwa do ochrony dróg oddechowych. Załóż maskę, okulary ochronne i rękawice gumowe. Do tradycyjnych środków na pozbycie się grzybów należą: silny roztwór wymiata, roztwór siarczanu miedzi i wybielacz na wybielaczem podstawie, który należy nakładać co najmniej w dwóch warstwach.
4
W sklepie można kupić nowoczesny środek do walki z pleśnią i grzybem. Należy zwrócić uwagę na to, że ten skład powinien wypędzać złe bakterie, a nie tylko zapobiegać ich powstawaniu. Nanieść preparat grzybobójczy (według podanej instrukcji) pędzlem lub wałkiem na oczyszczoną powierzchnię. Przy silnym stopniu porażenia zaleca się zabezpieczyć powierzchnię ścian i sufitu nie mniej niż dwa razy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.