Jak usunąć czerwone plamy

Istnieje sporo sposobów na wyrównanie kolorytu skóry. Jeśli chodzi o stałe drażnienie lub plamy po trądziku, to warto zapoznać się z kilkoma zwojami środków od czerwonych plam, które są dość łatwe do przygotowania w warunkach domowych.

Jak usunąć czerwone plamy

Instrukcja

1
Świetnie pomaga pozbyć się podrażnień i czerwonych plam wywar z pietruszki. Jak go przygotować? Zagotuj kilka szklanek czystej wody, wrzuć tam pęczek pietruszki średniej wielkości i zostaw gotować 7-10 minut. Wywar należy dokładnie odcedzić, przelać do przezroczystego pojemnika i odstawić w ciągu 1,5-2 godzin. Wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień skórę warto umyć takim składem 2-3 razy dziennie, a zdobywczyni skóry tłustej, którzy chcą ukryć czerwone plamy po trądziku, mogą przygotować zdrowe i wybielające kostki lodu. Aby to zrobić, po prostu warto przelać wywar do formy i dać заморозиться. To nie tylko sprawi, że skóra będzie promienna i równomiernie-jasnej, ale i świetnie zmniejszy pory i regulują aktywność gruczołów łojowych.
2
Glina – to jest naprawdę panaceum. Biała glinka (zwany również jako kaolin) jest doskonałym wybielający i kojący środkiem, i nadaje się ona zarówno do skóry jak i dla bardzo wrażliwej skóry. Maska z białej glinki doskonale łagodzi stany zapalne, podrażnienia i dobrze regenerują skórę. Gotować je w bardzo prosty sposób: rozpuścić kilka łyżek glinki w ciepłej wodzie, dobrze wymieszać do rozpuszczenia grudek i nałóż na twarz. Maska z białej gliny dobrze nawilża skórę i wzmacnia jej ochronę. W dotyku jest taka glina trochę tłusta, ale ona ma piękne właściwościami chłonnymi.
3
Wywar i okłady z rumianku – to wspaniałe narzędzie i prawdziwe panaceum dla problematycznej i wrażliwej skóry. Jej ciepły napar można myć co około dwie godziny – zaczerwienienie i plamy stopniowo będą spadać, skóra będzie mieć zdrowy odcień i miękkość. Można też robić okłady z wywaru z kwiatów rumianku, które warto zostawić na około 15 minut. Weź czystą ściereczkę, zawinąć w nią заваренные kwiaty rumianku, nieco ostudzić i dołączyć do беспокоящему miejsca.
4
Hypoalergiczne, wybielają i kojące właściwości zwykły sok z ogórka lub jego miąższ. Nałóż świeży ogórek na zaczerwienione miejsca, i po 10-15 minutach okaże się, że podrażnienie i czerwone ślady zaczęli przechodzić. Ogórek do tego nasyca skórę wilgocią, staje się bardziej czysta i gładka.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.