Jak usunąć czarne paski

Czarne pasy zdarzają się w życiu każdego człowieka. Oczywiście, każda z nich prędzej czy później się kończy, ale jest to dobry sposób, aby „czarny” okres krótki i bezbolesny.

Jak usunąć czarne paski

Trzeba

  • – papier do pisania, długopis;
  • – albo Word lub inny edytor tekstu.

Instrukcja

1
Świadomość
W pierwszym etapie należy zrozumieć, że twoje odczucia są subiektywne i mają niewiele wspólnego z obiektywną rzeczywistością. Twoja czarny pasek czarna tylko dla ciebie – ze względu na charakter twojej percepcji i oceny pewnych okoliczności, twojego doświadczenia, oczekiwań. Ważną rolę odgrywają również cechy twojej osobowości – cechy charakteru, temperament, sposób myślenia i tak dalej.
Dosłownie: Ziemia nie zawiodła w „czarną dziurę” od tego, co cię rzuciła dziewczyna lub „zmniejszyły” się w pracy. I wszystkie te wydarzenia – nie uniwersalni katastrofy, nawet jeśli miały miejsce jednocześnie. Zmień swój problem w zadanie i zacznij go rozwiązać.
2
Analiza
Weź długopis, papier lub otwórz edytor tekstu i analiza przyczyn, które służyły jako wyzwalacz dla swojego obecnego stanu. Wypisz dosłownie wszystko, co tylko przyjdzie wam do głowy na ten temat: „odczuwam brak tego czegoś…. Straciłem tak lub nie był w stanie zrobić to… byłem odrzucony przez kogoś…. Jestem zawalony sprawami, których nie widać końca….”.
To nie rozwiąże sytuacji, ale pomoże ci bardziej trzeźwo spojrzeć na nią, po zdjęciu ładunku emocjonalnego, który potrafi zamienić nawet przeciętnych życiowe okoliczności w coś апокалипсическое. Należy także wziąć na siebie odpowiedzialność za to, co się dzieje, w pełni uświadomić sobie i zaakceptować go – bez dramatyzowania i maksymy. Tylko ty jesteś odpowiedzialny za to, co dzieje się z tobą i tylko ty jesteś w stanie załagodzić sytuację.
3
Pokonanie
Tak więc, przed tym jak usunąć czarny pasek, możesz uporządkować swoje emocje. Następnie opracuj krok po kroku plan w przezwyciężaniu napotkanych trudności (znajdź nową pracę i tak dalej) i zacząć wcielać go w życie. Mniej myśl o swoich cierpieniach i злосчастьях (myśli są!), a nadmiar energii, lepiej zainwestuj w coś bardziej konstruktywnego.
4
Szczepienie
Głównym powodem wystąpienia czarnego pasa w życiu – niezgodność z bieżących okoliczności twoje oczekiwania. A więc, najbardziej właściwego profilaktyką negatywnych doświadczeń jest rezygnacja z wysokich oczekiwań względem czegoś i, co najważniejsze, kogoś.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli istnieje możliwość wypowiedzieć swoje problemy na głos – zrób to. Najważniejsze jest to, aby rozmówca cię mam przyjazny i słuchający, w przeciwnym razie jeden tylko nieodpowiedni komentarz tylko pogorszyć położenie.

I pamiętaj: alkohol, inne ekscesy – złe pomocnicy w przezwyciężaniu „czarnych pasów”.

Porada
Bezsenność – wierny towarzysz każdego, kto czuje się nieszczęśliwy. Postaraj się wysypywać podczas kryzysów – dobrze wypoczęty człowiek jest o wiele bardziej przygotowany do pokonywania życiowych trudności, niż osób, w podziale zmęczeniem.

logo
Kategoria:
Depresja i stres

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.