Jak ustawić zapłon na skuter „Buran”

Skuter „Buran” – niezawodna i skromny samochód do przewozu na śniegu osób i ładunków. Konstrukcja środków technicznych zapewnia wygodne poruszanie się w warunkach lasu i dobrą zwrotność. Łatwość zarządzania, eksploatacji i konserwacji pojazdów śniegowych w dużej mierze zależą prostotą urządzenia i niezawodność układu zapłonowego.

Jak ustawić zapłon na skuter

Instrukcja

2
Użyj przy montażu zapłonowy skutery śnieżne najczęstszym wariantem jego konstrukcji – пятипроводный. W tym przypadku do połączenia są używane pięć wyprowadzeń centralki, reprezentujących sobą przewody z zaciskami na końcach. W odróżnieniu od centralki z sześcioma pinami, taka konstrukcja pozwala wyeliminować jedną cewkę sterującą, co znacznie upraszcza system.
3
Zamontować elementy układu elektronicznego zapłonu w osobnej obudowie, kierując się pojęcie urządzenia.
4
Biały przewód przełącznika połączyć z „masą” maszyny, czyli zamknąć obudowę. Bez dobrego połączenia z masą przełącznik pracować nie może. Jeśli w urządzeniu sześciu wniosków połączyć dwa przewody koloru białego ze sobą.
5
Niebieski przewód z centralki przez stacyjka podłącz do высоковольтному transformatora. Drugi przewód uzwojenia transformatora należy uziemić.
6
Czerwony i czarny przewód przełącznika podłączyć do ładowania cewki, pełnią funkcję wejścia ładowarki napięcia. Włącz w obwód między tymi pinami przycisk „Stop” i awaryjny wyłącznik zapłonu.
7
Pozostały przewód ma żółty lub (rzadziej) zielony kolor. Podłącz go do cewki sterującej, ustalonej na podstawie układu zapłonowego.
8
Po podłączeniu przewodów należy sprawdzić układ zapłonowy w pracy. Obrócić wał korbowy silnika elektrycznym lub ręcznym rozrusznikiem, uruchamiając koło zamachowe z magnesami. Przy tym występuje naprzemiennie pole magnetyczne, tworząc na stykach cewki napięcie zmienne. Po rozładowania kondensatora, wraz z pojawieniem się iskry, silnik uruchamia się i zaczyna działać.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.