Jak ustalić skład kamienia w nerkach

Kamienie w nerkach powstają przy kamicy układu moczowego w wyniku zaburzeń metabolicznych w organizmie. W strukturze chemicznej złogów są białka, soli i mieszanych. Określić ich skład można bezpośrednimi i pośrednimi metodami.

Jak ustalić skład kamienia w nerkach

Instrukcja

1
Zobacz wyniki badań moczu, przeprowadzonych w ciągu ostatnich lat. W przypadku obecności w nich dużą ilość soli można zrobić założenie o soli strukturze kamieni, a wskazaniu na białko, leukocyty, krwinki czerwone i bakterie – o białka. Rzecz w tym, że dla edukacji kamienia należy rdzeń, który może służyć jako odlew krwinek czerwonych lub kryształ moczowych soli. W przyszłości na rdzeń warstw podobne substancje, stopniowo tworzy się kamień. W edukacji mieszanych złogów uczestniczą i soli, i białkowe substancje.
2
Zwróć uwagę na swoją dietę. Jeśli spożywamy duże ilości mięsa, warzyw lub produktów mlecznych, ale przy tym pić mało płynu, kamienie, najprawdopodobniej mają солевое pochodzenie. Przy czym na myśli najczęściej spożywanym posiłku, można stwierdzić na temat dokładnego składu chemicznego złogów. U miłośników mięsa najczęściej znaleziono уратные kamienie; produktów mlecznych – fosforan; warzyw, owoców, kawy i czekolady – szczawianu wapnia. Jest to związane z tym, że podana jedzenie przy przyjęciu w organizmie przekształca się w szereg substancji, wśród których znajdują się kwas szczawiowy, moczanowy i kwas fosforowy. Jeśli znajdują się one w organizmie w nadmiarze, to występuje naruszenie równowagi vodno-metabolicznych, co powoduje wzrost powstawania kamieni.
3
Zrób prezentację zdjęcie miednicy lub экскреторную урограмму. Soli kamienie na nich będą wyświetlane w formie małych затемнений. Mieszane kamienie będą dawać cień, ale mniej wyraźne, niż złogów wyłącznie soli pochodzenia. Białkowe kamienie należą do рентгенонегативным, tj. nie są one widoczne na zdjęciach, tylko na экскреторной урограмме można podejrzewać obecność kamienia na defekt napełniania miednicy nerki kontrastem.
4
Zamiast radiografii można przejść badanie usg. Ja daje podobne wyniki: soli kamienie wyraźnie odbijają sygnał czujnika, mieszane mniej intensywnie białkowe mają tę samą эхогенность, że i otaczające tkanki, albo trochę mocniej odbijają serwowany aparatem USG sygnał. W ten sposób, o białka naturze kamieni można ocenić tylko wtedy, gdy obraz kliniczny układu moczowego towarzyszy negatywnymi wynikami promieniowanie metod badania.
logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.