Jak usiąść w lotos

Postawa Lotosu – jeden z najważniejszych stanów medytacyjnych w jodze. W sanskrycie postawa lotosu nazywa Падмасана. Ta йогическая postawa pomaga poprawić stan stawu kolanowego, przydatna do kostek i bioder, pomaga w leczeniu сколиозов, reumatyzm, ma pozytywny wpływ na pracę wątroby, serca, jelit, płuc, żołądka.

Postawa Lotosu ma pozytywny wpływ na cały organizm

Instrukcja

1
Przyjąć pozycję Lotosu bez wcześniejszego przygotowania jest bardzo trudne. Najpierw należy rozciągnąć mięśnie i stawy nóg. Usiądź na podłodze, lewą nogę wyciągnij prawą zegnij w kolanie. Zagnieść rękami każdy palec prawej nogi. Opuszkami palców mash wewnętrznej i zewnętrznej powierzchni stopy. Dłonie rozetrzyj od dołu do góry, mięśnie podudzia i uda. Opuszkami palców pamiętaj stawu kolanowego, ale nie dotykaj obszaru pod kolanem.
2
Usiądź na podłodze, lewą nogę wyciągnij, stopę prawej nogi połóż na biodrze po lewej stronie. Stopa prawej nogi przy tym maksymalnie wykręcona wewnętrzną powierzchnią do góry. Przytrzymaj stopę lewą ręką, a prawą ręką naciskać na okno kolana, starając się zbliżyć maksymalnie do podłogi. Rób ćwiczenie 15-20 sekund. Zmień nogi miejscami.
3
Usiądź na podłodze, nogi rozszerzone, ręce w górze. Zrób wdech, stretch głowie do góry, rozciągając kręgosłup, i z wydechem opuść górną część ciała do nóg. Plecy trzymaj prosto, oddychaj brzuchem, rękami staraj się dotrzeć do stop. Utrzymuj pozycję przez 15 sekund. Na wdechu wróć do pozycji wyjściowej, stretch głowie na górę i opuść ręce.
4
Padnij na kolana, nogi ułóż jak najdalej od siebie. Usiądź na podłodze między pięt, oprzyj się rękami z tyłu na podłodze, na wdechu skoncentruj temu, aż plecy całkowicie nie padnie. Ręce połóż na brzuchu, oczy już, dajcie spokój, oddychaj równomiernie. Staraj się maksymalnie zrelaksować się w tej pozycji. Przez 15-20 sekund, pomagając sobie rękami, wejdźcie do pozycji wyjściowej.
5
Usiądź na pośladki, kolana, połącz stopy i umieścić je jak najbliżej do pachwiny. Naciśnij dłońmi na kolanach, aby maksymalnie blisko zbliżył się do podłogi. Unieś ręce w górę, na wdechu rozciągać się po głowie i z wydechem opuść górną część ciała na podłodze. Plecy nie zginaj, oddychaj równomiernie. Przez 20 sekund na wdechu wróć do pozycji wyjściowej.
6
Usiądź w pozycji Lotosu. Prawą stopę połóż się na lewym udzie, a lewą stopę delikatnie pociągnij do góry i położyć na prawe udo. Jeśli postawa jest wykonywana po raz pierwszy, może powodować dyskomfort, a nawet ból. W tym przypadku jesteś w Lotos kilka sekund, a po wyjściu z postawy zagnieść mięśnie nóg i stawy. Codzienne ćwiczenia pomogą zrobić mięśnie są bardziej elastyczne, a ruchomość stawów, i postawa Lotosu stanie się nawykiem.
Porada
Nie martw się, jeśli nie udało się za pierwszym razem usiąść w pozycji Lotosu. Kontynuować zajęcia codziennie i przez kilka dni można ją opanować.

logo
Article Categories:
Joga i pilates

Comments are closed.