Jak nauczyć się usiąść w pozycji lotosu

„Lotos” lub „Падмасана” – jednego z najważniejszych medytacyjnych poz w jodze. Do jej wykonania trzeba mieć dobrze rozwinięte stawy nóg i doskonały rozciągających. Normalnego człowieka trwa około jeden – dwa miesiące, aby przygotować ciało do pozycji lotosu. W tym celu należy wykonywać specjalne ćwiczenia.

Jak nauczyć się usiąść w pozycji lotosu

Instrukcja

1
Usiądź na podłodze, prawą nogę wyciągnij, a skarpety lewą połóż na biodrze. Na wdechu wciśnij lewą dłonią w kolano, prowadząc go do podłogi. Jeśli prawą ręką będziesz trzymaj palce lewej nogi, to jednocześnie będzie oddziaływać i na kostka, że ci się przydać w przyszłości do bardziej komfortowego pobytu w pozycji lotosu. Wykonaj ćwiczenie na prawą nogę.
2
Usiądź na pośladki, umieścić pięty wzdłuż bioder, kierując kolana do przodu. Na wdechu przechylić się do tyłu i usiąść wygodnie na przedramię. Jeśli taki stan stosowany ci łatwo, to dalej spadać na podłogę. Przytrzymaj wygodny dla siebie poziom w ciągu 1,5 minuty. Następnie ostrożnie wspinać się nad podłogą. Z wydechem pochyl tułów do przodu, połóż głowę na podłodze i zrelaksować się.
3
Usiądź, łącząc stopy między sobą, kolana i opuść na podłogę. Z wydechem pochyl się do przodu, ręce wyciągnij przed siebie i opuść dłonie na podłodze. Spróbuj się zrelaksować, więc można spowodować jej odkształcenie obudowy maksymalnie nisko i w pełni odkryć stawy bioder. Wykonuj rozciąganie 2 minuty. Na wdechu, powoli zacznij выпрямляться.
4
Dalej siedział w poprzedniej pozie. Unieś prawą goleń nad podłogą i umieścić ją na lewą. Z wydechem połóż się bokiem na podłodze i rozluźnij się. Przez 3 minuty na wdechu выпрямитесь i zmień nogi miejscami. Powtórz ćwiczenie.
5
Teraz, kiedy się dobrze rozłożone nogi i otwierali stawy, można przystąpić do wykonania postawy lotosu. Usiądź prosto, nogi wyciągnij przed siebie. Zegnij prawe kolano i skarpety umieścić na udo lewej nogi. Zegnij drugie kolano, chwyć za palec i pociągnij go do siebie, starając się dociągnąć do prawego biodra. Możliwe, że pierwsze kilka dni te manipulacje będą dawać ci z trudem, i będziesz robić wiele ruchu przez ból. Ale wkrótce zauważysz, że za każdym razem, twoje ciało łatwiej akceptuje pozycji lotosu.
logo
Article Categories:
Joga i pilates

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *