Jak umieścić zworki

Nadproża, inaczej zwane джамперами, używane do przechowywania informacji o pojemności kilku bitów, kiedy do tego niewygodne w użyciu ROM. Zadana informacje są przechowywane, dopóki jej nie zmienią, a jej modyfikacja odbywa się mechanicznie.

Jak umieścić zworki

Instrukcja

1
Niezależnie od tego, w jakim urządzeniu masz zamiar przestawiać zworki, koniecznie обесточьте go. Nawet jeśli ich przegrupowania we włączonym urządzeniu nic nie uszkodzisz, zmiana nie wejdzie w życie do czasu ponownego uruchomienia, ponieważ odczyt stanu skoczków odbywa się w momencie włączenia urządzenia.
2
Jako narzędzie do przestawiania zworek za pomocą pincety lub małe szczypce. W przypadku, gdy po zdjęciu jedna ze zworek staje się zbędna, należy umieścić ją w pojemniku z pokrywą na wypadek, gdyby była potrzebna w innym miejscu. Jeśli zworek, wręcz przeciwnie, wymaga więcej, niż było na początku, zdjąć artykuł skoczka z jakiegoś uszkodzonego urządzenia: płyty głównej, dysku twardego, napędu optycznego, itp.
3
Jeśli chcesz wybrać tryb pracy dysku twardego (Master, Slave, Cable select), zerknij na naklejkę z tabelą na obudowie dysku. Są w niej podane warianty położenia zworek dla wszystkich trzech przypadków. Na napędzie optycznym tryb wybierany jest łatwiejsze: wystarczy zmienić tylko jedną zworkę, a jej warunki, odpowiednie do jednego z trzech trybów, podane są bezpośrednio na obudowie. Dla dwóch urządzeń znajdujących się na jednym obwodzie, możliwe są następujące warianty kombinacji trybów:- pierwsze urządzenie Master, a drugi Slave;- pierwsze urządzenie – Slave, drugie – Master;- oba urządzenia – Cable select.Wszystkie pozostałe opcje prowadzą do nieprawidłowego działania obu urządzeń.
4
Napędy dyskietek najnowszych modeli skoczków nie mają w ogóle. Jeśli mam cię napęd starszej konstrukcji, należy zainstalować na nim jedyną zworkę w pozycji, odpowiednie urządzenia „B:”. W przypadku dwóch napędów znajdujących się na jednym obwodzie, skonfiguruj tak samo oba urządzenia. Który z nich będzie napędzany „A:”, a który napędem „B:”, zależy od ich wzajemnego położenia (przed lub po skręcać na obwodzie). Bezpośrednie дисководные smugi bez obrotów można spotkać tylko w komputerach kompatybilnych z IBM PC, w nich należy skonfigurować джамперами jeden napęd jak „A:”, a drugi jako „B:”.
5
Na nowoczesnej płycie głównej można spotkać tylko jedną zworkę kasowania CMOS. Jeśli przeprowadzić tę operację, należy zdjąć zworkę z kontaktów odpowiadających normalnej pracy, przenieś na drugą parę styków, przeznaczoną do prania, trzymaj się tam około dwudziestu sekund, a następnie przenieść na miejsce. Lokalizacja obu par styków podano w instrukcji do płyty. Jeśli odpowiedniej zworki nie ma, w żadnym wypadku nie pierz CMOS zwarcie baterii. Wyjmij baterię, zamknąć na karcie kontakty, przeznaczone dla jej połączenia, zdejmij z tych kontaktów zworkę, a następnie włóż baterię na miejsce.
logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *