Jak przenieść zapis z dyktafonu na komputer

Jeśli zapis przemówienia lub raportu, wykonaną za pomocą dyktafonu, przenieść do komputera, można ją będzie wysłać e-mail do wszystkich uczestników konferencji. Ponadto, w przypadku przedruku tekstu mowy na klawiaturze nie będzie strzępić mechanizm analogowego rejestratora stałymi перемотками.

Jak przenieść zapis z dyktafonu na komputer

Instrukcja

1
Jeśli dyktafon jest cyfrowym, podłącz go do portu USB komputera. Być może, on jest jak zwykły pendrive, następnie znajdź w jego systemie plików folder z диктофонными rekordami i przenieś w odpowiednie miejsce na dysku twardym komputera. Taka dyktafon będzie działać poprawnie i w systemie Linux. Jeśli on jest interpretowany jako specjalne urządzenie, które wymaga sterowników, trzeba korzystać z komputera z systemem Windows. Sterowniki należy pobrać ze strony internetowej producenta lub zainstalować z dołączonej do dyktafonu dysku.
2
W przypadku braku dyktafonu cyfrowego do portu USB i masz kartę pamięci, należy zainstalować najnowszą w czytnik kart. Przenieś pliki z karty do komputera, jak ze zwykłego pendrive.
3
Niektóre rejestratory cyfrowe zapisują dane w standardowym formacie MP3, WMA lub OGG, a w odpowiednio przystosowanym do kompresji mowy. Aby słuchać takie pliki na komputerze, zainstaluj program-перекодировщик, znajdujący się na tym samym dysku lub na stronie producenta. W odróżnieniu od sterowników, taki program nie uzyskuje dostępu do urządzeń wejścia-wyjścia, bo z dużym prawdopodobieństwem zostanie uruchomiony i w systemie Linux w przypadku emulatora Wine. Aby konieczność kodowania zniknęła w przyszłości, spróbuj znaleźć w menu dyktafonu element, który pozwala zmienić format pliku na standardowe.
4
Przesyłanie do komputera nagrań wykonanych na analogowym dyktafonie, – długi proces, na czas trwania porównywalne z realizacją najniższej wpisów. W tym celu połącz urządzenie z wejściem karty dźwiękowej specjalnym kablem. Włącz w programie mikserze odpowiednie wejście, należy ustawić jego czułość, a także głośność w dyktafonie na minimum zniekształceń. Włącz na ekranie odtwarzanie, a na komputerze wykonać zapis programem Audacity lub podobnej. Wynik należy wyeksportować do pliku w formacie MP3.
Należy zwrócić uwagę
Przed odłączeniem urządzenia lub czytnika od komputera należy wykonywać bezpieczne usuwanie urządzenia środkami SYSTEMU.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.