Jak zwiększyć dźwięk w głośnikach

Dźwięk w głośnikach zależy nie tylko od ich preferencji, ale również od parametrów karty dźwiękowej i programu. Staraj się monitorować poziom głośności w każdym z tych elementów.

Jak zwiększyć dźwięk w głośnikach

Trzeba

  • – komputer;
  • – kolumny.

Instrukcja

1
Upewnij się, że regulacja głośności w twoich głośnikach jest ustawiony na odpowiednią pozycję, aby zapewnić słyszalność. Sprawdź również poprawność połączenia głośników i karty dźwiękowej w komputerze, ponieważ wadliwe i uszkodzone kable mogą znacznie pogorszyć słyszalność.
2
Otwórz regulator głośności systemu operacyjnego Windows, w prawym dolnym rogu na pasku zadań, który oznaczone specjalną ikoną. Ustaw żądany poziom dźwięku i upewnij się, że nie jest na zerowym poziomie.
3
Otwórz odtwarzacz muzyki i włącz odtwarzanie dowolnego dostępnego na komputerze pliku dźwiękowego, po czym wyreguluj głośność i w tym programie.
4
W przypadku wystąpienia problemów z słyszalności tonów odtwarzanych nagrań audio sprawdź, czy używane przez ciebie oprogramowanie pod kątem błędów, także spróbuj odtworzyć plik innym programem zainstalowanym w komputerze.
5
Jeśli masz jakiekolwiek problemy w ogóle z dźwiękami systemu, a nie tylko podczas odtwarzania plików, kliknij opcję ustawienia w panelu sterowania, który jest odpowiedzialny za dźwięki i urządzenia audio.
6
Upewnij się, że dźwięk w adapterze jest włączone, wybierz sprawdzenie sprzętu. Jeśli się ona nie powiedzie się, sprawdź połączenie kabla z kartą i sprawność kolumn, podłączając do niego zewnętrzne urządzenia odtwarzającego.
7
W przypadku problemów z poziomem głośności sprawdź swoją kartę dźwiękową, podłączając do niego inne głośniki lub słuchawki, po czym będzie znana przyczyna usterki.
Porada
Używaj tylko sprawne kablami do podłączenia urządzeń audio.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.