Jak ułożyć dziecko do snu

Nowonarodzone dziecko większość czasu spędza we śnie i budzi się dopiero, gdy zgłodnieje. Stopniowo się stabilizuje czasie snu, aby utworzyć różnicę pomiędzy trybem dziennym i nocnym snem, na przykład, w dzień lekko зашторьте okno i utwórz lekki szum agd (telewizora, odbiornika muzycznego itp.), a w nocy odwrotnie, mocno зашторьте okno i zminimalizować hałas ciał obcych. Kąpiel dziecka przed snem również służyć mu nutą sen.

Jak ułożyć dziecko do snu

Ułożyć dziecko do snu pomaga głaskanie i kołysanie się w ten sposób, okazuje się działanie na układ nerwowy i układ przedsionkowy, dziecko uspokaja się i zasypia.

Dla dziecka sen – to pora dnia, kiedy traci kontrolę nad rzeczywistością. Przekształcając, codzienne przygotowanie się do snu w zwykłą ceremonię problem, jak ułożyć dziecko do snu, całkowicie zniknie. Do tego potrzebna jest wyraźna sekwencja zdarzeń, na przykład, kolacja, czyszczenie zębów, mycie, czytanie bajek lub kołysanka na dobranoc. Dziecko z ufnością i bez zbędnych emocji będzie wykonywać jedna po drugiej, od dawna mu znane procedury przygotowania do snu.

Również ważną rolę odgrywa wystrój pokoju i łóżka. Sypialnia dla dzieci – to miejsce, gdzie dziecko musi być pewny siebie i czuć się bezpiecznie. Pokój dziecięcy powinien być urządzony zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, czyli bez ostrych kątów, otwartych gniazd, niekonsekwentny i meble .t.d. Należy zapoznać dziecko z łazienką, pokazując mu, gdzie jego rzeczy, gdzie umieścić zabawki. Jeśli to możliwe, niech dziecko wybierze sobie łóżko w meblowym sklepie, to i położyć to w niej będzie przyjemnością.

Nigdy nie karz dziecka w jego sypialni, musi być tylko pozytywne skojarzenia z tym pokojem.

Kilka wskazówek do tego, aby ułożyć dziecko do snu:

1. Jeśli u dziecka pojawił się strach przed ciemnością, włącz lampkę. Przekonaj dziecko, że oprócz ciebie do pokoju nikogo nie ma.

2. Powiedz dziecku, że jego ulubiony miś lub lalka bardzo chcą spać i długo czekają go w łóżeczku.

3. Przekonanie dziecka, że w nocy mu się przyśni magiczna opowieść, pomaga kształtować pozytywne skojarzenie ze snem.

4. Jeżeli po twojej opieki dziecko zaczyna działać w górę, to od razu nie wracajcie.

5. W przypadku wystąpienia konfliktu, postaraj się je wyjaśnić przed snem, aby dziecko poszedł spać spokojny i z dobrym nastrojem.

 

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.