Jak umieścić dziecko w brzuch

Reupload dziecka na brzuch jest bardzo ważne dla jego rozwoju fizycznego i psychicznego. Ruchy w tej pozycji wzmacniają i rozwijają mięśnie, kręgosłup szyjny, a także przygotowanie dziecka do dalszego ruchu na czworakach.

Jak umieścić dziecko w brzuch

Instrukcja

1
Zacząć kłaść dziecko na brzuchu można z 3-5 tygodni. Robić to lepiej na twardej powierzchni, np. na kanapie lub na stole. Tak mu łatwiej będzie utrzymać głowę. Ręce dziecka, ugięte w łokciach, powinny znajdować się u niego pod biustem, a biodra być rozwinięte.
2
Najpierw należy kłaść dziecka na 5-10 minut, raz dziennie, stopniowo zwiększając odstęp czasu do pół godziny. Zwróć przy tym uwagę na jego stan: jeżeli miesięcy przewracać malucha można już dwa razy dziennie: rano i wieczorem.
3
Kładź dziecko na brzuch przed karmieniem, podczas uprawiania gimnastyki lub przewijania. Po posiłku takie zabiegi robić nie warto, tak jak dziecku będzie bardzo ciężko strawić jedzenie.
4
Podczas pierwszych переворачиваний dziecko może to robić. Nie warto od razu iść ma powodu, po prostu spróbuj odwrócić jego uwagę czymś. Na przykład, umieścić go na jasny podkładka pod mysz z zamocowanymi do niego szczegółami, które można kupić w każdym sklepie dziecięcym. Lub umieść obok mały, a grzechotki, a można nawet postawić przed nim lustro, bo dzieci zastanawiam się patrzeć na siebie. Bardzo ważne jest również, aby dziecko, będąc w takim położeniu, widział swoją matkę, dlatego zawsze lepiej jest stanąć przed nim.
5
W wieku pół roku, można śmiało расстилать na podłodze duży koc, ułożyć na nim zabawki i zostawić dziecko na brzuchu, dopóki on się nie zatrzyma. Najważniejsze – aby usunąć wokół niego wszystkie niebezpieczne przedmioty.
6
Podczas leżenia na brzuchu nie оставляйете malucha samego w pokoju i zabierz dodatkowe poduszki i miękkie zabawki, które może pogrzebać twarz.
7
Dzięki szybkiego przewracania się na brzuch dziecko wcześniej uczy się trzymać główkę, rozwija funkcje ruchowe organizmu i trenuje mięśnie tułowia, co korzystnie wpłynie na jego ogólnej kondycji fizycznej.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.