Jak ukryć swój dns

Bardzo często u osób korzystających z sieci OpenVPN, pojawiają się skargi na to, że specjalne serwisy internetowe pokazują prawdziwe DNS-adresy ich dostawcy. Dlatego dość istotne wyzwanie dla tego typu użytkowników staje się pytanie o ukrywanie tych adresów. Ta procedura jest dość prosta i nie wymaga specjalnej wiedzy sieci.

Jak ukryć swój dns

Trzeba

  • – lista serwera DNS adresów;
  • – Proxifier.

Instrukcja

1
Jeśli dla ciebie kwestią jest fakt, że twój własny serwer DNS może być ujawniona obcymi, to skorzystaj z jednej z metod w jego przebraniu. Pierwszy sposób polega na zamianie swojego ojczystego adresu, na obcej. Aby to zrobić, przejdź na tej stronie (albo sam znajdź lista dnz-serwera) http://theos.in/windows-xp/free-fast-public-dns-server-list/ i wybierz jeden z serwerów. Można również użyć fikcyjny adres, jednak w tym przypadku internet nie będzie działać w pełni, dopóki nie przyłączyć się do jednej z VPN-sieci.
2
Po tym zmień swoje DNZ-serwer. Otwórz „Panel sterowania” systemu Windows, kliknij na ikonę „połączenia Sieciowe”. Pojawi się lista twoich internetowych połączeń, wybierz aktywne połączenie, naciśnij ikonę prawym przyciskiem myszy i kliknij na pole „Właściwości”. Wtedy otworzy ustawienia swojego połączenia sieciowego. W tym oknie wybierz „Protokół internetowy w wersji IPv4” i ponownie kliknij na przycisk „Właściwości”. Otworzy się kolejne okno z ustawieniami różnych adresów IP i potrzebnych nam DNS).
3
Zaznacz pole wyboru obok napisu „Użyć następujących serwera DNS”. Po tym polu będzie aktywne (zmieni kolor z szarego na biały). W to pole wpisz znaleziony wcześniej lub fikcyjna serwer DNS, nie zapominając stawiać kropki w odpowiednich miejscach. Również upewnij się, że znasz swoje rodzime DNS przed tym, jak je zmienić. Oni mogą ci się jeszcze przydać.
4
Inną metodą maskowania CSN jest użycie specjalnego programu, że o wiele łatwiej pierwszego sposobu. Do tego pobrać program o nazwie Proxifier 2.91, po kliknięciu na ten link http://proxybox.name/Proxifier.rar. Po instalacji uruchom program Proxifier i wejdź w kategorię „Option” w górnej części okna programu, kliknij na „Name resolution”. Usuń zaznaczenie z pola „Choose the mod automatically” i wybierz opcję „Remotely”. Włóż żądany socks/proxy. Nie zapomnij sprawdzić przebranie twój DNS za pomocą serwisu http://whoer.net/.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.