Jak uczyć się w stolicy świata

Sprawdź się. Poke palcem w mapę, podaj stolicę państwa, do którego trafisz. Nie udało się za pierwszym razem? Spróbuj jeszcze raz. Znowu porażka? Warto zastanowić się nad spacjami w swojej edukacji. Pamiętamy i uczymy się na nowo nazwy stolic świata.

Jak uczyć się w stolicy świata

Trzeba

  • – mapa świata;
  • – dostęp do internetu;
  • – papier, długopisy;
  • – podręcznik do geografii.

Instrukcja

1
Powieś mapę świata w widocznym miejscu w domu lub tam, gdzie spędzasz najwięcej czasu. Ucz się jej na co dzień. To pomoże nie tylko zapamiętać stolicy świata, ale i położenie geograficzne różnych krajów.
2
Pobierz wersja elektroniczna mapy na komputer lub telefon. W transporcie, w czasie przerwy w pracy, w każdej kolejce wersja elektroniczna mapy zawsze może być pod ręką. Zawsze można zapamiętać dwie-trzy nowe stolicy.
3
Rozmieść w domu papiery, z moimi parami „stolica/kraj”. Najlepszym miejscem do takich zabytków są lustra. W przedpokoju, łazience, w sypialni – przyklej kilka papierków na wszystkie lustra, które znajdują się w twoim domu.
4
Zrób listę z dwóch kolumn, w jedną zapisz nazwy stolic, w drugiej – kraje, do których należą. Wybierz piętnaście-dwadzieścia minut dziennie do nauki. Najzwyklejszy „wkuwania” – była i pozostaje jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapamiętywania informacji.
5
Koniecznie róbcie самопроверкой. Sprawdzić się można za pomocą tego samego listy, zamykając kolumnę z nazwami stolic. Lub poproś swoich znajomych lub kogoś z członków rodziny sprawdzać się ustnie. Proście ich nazywać kraj, a sami przypomnijcie sobie jej stolicy.
6
Zapisz pary „stolica/kraj” na dyktafon. Nagrywanie słuchaj codziennie przed snem, podczas spaceru lub podróży w transporcie. Używaj różnych intonacji dla każdej pary. Nietypowe intonacja pomoże ci lepiej zapamiętać każde z tytułów.
7
Używaj do zapamiętywania metodą stowarzyszeń (stowarzyszenie może tworzyć wizualne lub semantyczne). Zapamiętać wraz z nazwą stolicy żadnej z jej atrakcji. Na przykład, w Wiedniu (Austria) znajduje się muzeum Minimundus (muzeum mini-atrakcji z całego świata).
Należy zwrócić uwagę
Nie staraj się zapamiętać wszystkie stolicy za 2 godziny, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zorganizować w głowie prawdziwy bałagan. Używaj metodą grupowania. Rozprowadź kraju świata na grupy i заучивайте stopniowo, w grupie na dzień.

Porada
Oglądając zdjęcia każdej ze stolic przyspieszy proces zapamiętywania. Przecież masz w głowie sama z siebie pojawia się obraz wieży eiffla, gdy wspomina pan Francji, a następnie nazwę stolicy – Paryż.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *