Jak zbudować trójkąt

Słynna kostka Rubika początek całej serii podobnych zagadek. Głównym ich zadaniem jest zebrać перепутанные części w określony sposób. Istnieją „Globus Rubika” i „Trójkąt Rubika”. Imię wynalazcy kostki popadnie i w te tytuły, bez względu na to, co je wymyślili inni ludzie. W szczególności, czworościan prawie w tym samym czasie zrobili кишиневский wynalazca W. Ордынцев i W. Meffert z Niemiec.

Jak zbudować trójkąt

Trzeba

  • – puzzle-czworościan.

Instrukcja

1
Obserwuj, z jakich części składa się czworościan. Wszystkie jego poruszające fragmenty też stanowią małe prawidłowe trójkątne ostrosłupa. Na każdej ścianie ich dziewięć. Przy skręcie małe piramidki trafiają z jednej ściany dużego czworościanu na drugą. I właśnie to daje możliwość, aby zebrać całą konstrukcję. Niektóre fragmenty wydają się nieruchome – w szczególności te piramidy, które znajdują się w pobliżu szczytów, ale bliżej centrum.
2
Zobacz, jakie kolory malowane na szczyt. Na każdym końcu тетраэдре są ściany w trzech kolorach. Ten odcień, który musi być pomalowana druga strona najniższej piramidy, brakuje.
3
Dopasuj szczyty. Każda z umieszczonych na rogach tzw. piramidek styka się z jednym żebrem z sąsiednim małym тетраэдром, znajdujących się bliżej centrum. Rozwiń każdy fragment, znajdujący się w rogu, tak, aby kolor jego ścian pokrywają się z kolorami тетраэдров, znajdujących się w sąsiedztwie. U ciebie muszą być jednokolorowe ромбики.
4
Rozwiń wszystkie ромбики (czyli szczyty i średnie fragmenty) tak, aby na każdej ścianie były romby tego samego koloru. Na każdej stronie widać coś takiego jak kwiat — 3 wychodzących z midway płatka. Między nimi znajdują się trójkąty, innego koloru. Każdy etap montażu podlega określonego algorytmu. Staraj się zapamiętać, w jakiej kolejności skręcamy w różne grupy elementów.
5
Przełożyć trójkąty znajdujące się w sposobach żeber. W kolejce ustawić je od podstawy do szczytu. „Płatki” przy tej operacji, oczywiście, będą stopniowo przesuwać, ale sami ромбики muszą pozostać nienaruszone. Kolejność działań jest podana na rysunku.
6
Określ, który z aspektów będzie podstawą ostrosłupa. W zasadzie to wszystko jedno, po prostu trzeba jakąś stronę zebrać pierwszej. Реберные trójkąty, ustaw tak, aby były tego samego koloru z tą ścianą, którą teraz formujesz.
7
Musisz zainstalować pozostałe реберные elementy. Kolejno umieść je tak, jak pokazano na rysunku. Nie bój się, że będzie musiał w pewnym momencie zniszczyć to, co już zebrali. Jedyną rzeczą, że nie można łamać — ромбики fal średnich elementów i wierzchołków.
Porada
„Trójkąt Rubika” może stać się doskonałym narzędziem do rozwoju wyobraźni. Zadania można wymyślić samemu. Na przykład, spróbuj zebrać go tak, aby na każdej ścianie było po pewnej liczbie trójkątów każdego koloru. Wzory mogą być symetryczne.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.