Jak stworzyć swój czat dla sieci lan

Programy do rozmów są różne, niektóre są używane do łączenia się przez internet, a niektóre przez sieć lokalną. Różnicy większej nie ma. Również programy do rozmów przez sieć lokalną bardzo po prostu napisać samodzielnie, posiadając przynajmniej średnim poziomie znajomości języka programowania.

Jak stworzyć swój czat dla sieci lan

Trzeba

  • – program konstruktor;
  • – podłączanie do sieci lokalnej i internetu;
  • – program-emulator.

Instrukcja

1
Jeżeli chcesz wysłać wiadomość do konkretnej osoby w sieci lokalnej, dowiedz się imię jego komputera, należy użyć wiersza polecenia, dostępnej po wpisaniu cmd w pasku narzędzi „Uruchom”. Wpisz polecenie net send …”, zamiast kropki i zapisz poprawną pełna nazwa komputera zarejestrowanego w sieci lokalnej.
2
Należy pamiętać, że w momencie wysyłania wiadomości odbiorca obowiązkowo musi być podłączony do sieci lokalnej, w przeciwnym razie twoja wiadomość nie zostanie odczytana przez użytkownika komputera.
3
Użyć specjalnego programu do komunikacji z innymi użytkownikami w sieci lokalnej. Gotowych programów do rozmów na tyle dużo, wybierz spośród nich ten, który najbardziej pasuje do twoich potrzeb dotycząca zaawansowanych funkcji i interfejsu.
4
Należy również pamiętać, że musi wspierać pracę w różnych systemach operacyjnych, jeśli sieć lokalna zawiera dość dużo użytkowników. Całkiem możliwe, że wśród nich są i użytkownicy alternatywnego oprogramowania. Skonfiguruj program według opcji i funkcji używanego połączenia lokalnego.
5
Napisz program do czatu samodzielnie, jeśli posiadasz umiejętności programowania. Użyj do tego specjalne билдеры z emulatorów. Po napisaniu programu do prowadzenia rozmów w sieci lan, należy sprawdzić jego pracę na komputerach z różnymi systemami operacyjnymi.
6
Uruchom go w sieci i udostępnić innym użytkownikom linki do pobrania pliku i ustawienia, bez których program nie będzie działać. Zazwyczaj na stworzenie takiej aplikacji może trwać od jednego dnia i więcej w zależności od posiadanych umiejętności pisania programów.
logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *