Jak sprawić, by dziecko sprzątać

Od momentu, gdy twoje dziecko nauczy się samodzielnie wyciągać zabawki z pudełka, trzeba zacząć uczyć się dodawać je z powrotem. Nie wszystkie dzieci mogą zmusić to robić, lepiej wymyślić dobrą motywację do kształtowania nawyku do porządku.

Jak sprawić, by dziecko sprzątać

Instrukcja

1
Zanim wymagać od dziecka porządku w pokoju, rozejrzyj się wokół — czy zawsze w domu wszystkie ustanowione na miejsca. Jeśli w mieszkaniu lub domu, ciągły bałagan, nie ma sensu wymagać od dziecka, że nie robicie sami. Osobisty przykład — najbardziej skutecznym sposobem przekonania.
2
Jeśli w domu ład i porządek, a w przedszkolu wszystko wypełnione zabawkami, wymyśl role-playing game do szybkiego sprzątania. Temat zależy od twojej wyobraźni. Na przykład — dziecko dziki lew, który poluje na zabawki i ciągnie ich do swojego legowiska (w pudełku). Z głośnym grymasie za kilka minut dziecko utrzyma w pokoju porządek. Nie zapomnij go pochwalić.
3
Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, dwoje lub troje, обьявите konkurs — kto szybciej zbierze zabawki i przywrócić porządek. Победившему wycieku nagrodę. W celu ułatwienia procesu sprzątania kup miejsc przechowywania dla każdego rodzaju zabawek. Książki powinny być na półce, miękkie zabawki — w torbie lub skrzynce, itp. Dzieci powinny dokładnie wiedzieć, gdzie i co wywalić.
4
Z czasem zabawek w domu staje się dużo i z niektórymi z nich dziecko przestaje grać. Kup pudełko, w którym złożyć je na kilka miesięcy. Jeśli nie zostały one zgłoszone w ciągu tego okresu, należy oddać je do domu dziecka lub zabrać do przedszkola.
5
Kup swojemu dziecku niezapomniane szmatki do przecierania kurzu, małą szczotkę lub шварбру. Będą czuć się dorosłymi i odpowiedzialnymi za stan swojego terytorium. Pozwól, podczas wspólnego sprzątania w domu porządek w swoim pokoju. Z czasem dziecko będzie pomagać ci w codziennych domowych sprawach.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.