Jak sprawdzić ip przez Skype

Adres IP jest przypisany do każdego komputera, właściciel którego łączy się z internetem. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się adres innego użytkownika – wysłać mu plik poprzez bezpośrednie połączenie do użytkownika.

Jak sprawdzić ip przez Skype

Trzeba

  • – фаерволл;
  • – program Skype.

Instrukcja

1
Zainstaluj na komputerze program-фаерволл. Jest to konieczne do tego, aby w przyszłości określić adres IP komputera, właściciela którego trzeba wysłać jakiś plik za pomocą programu Skype. Aby to zrobić, otwórz menu, okien dialogowych podczas działania trakcie фаерволле i wybierz w menu wiadomości wysyłanie plików.
2
Możesz też po prostu przeciągnąć w okno żądany element i kliknąć na wysyłkę. Wtedy uruchomi się menu główne telefonu фаерволла i upewnij się, na jaki adres został wysłany swój plik. To jest dostępne tylko w przypadku, jeśli twój rozmówca potwierdził otrzymanie plik lub ma zainstalowany ich odbiór domyślnie.
3
Przy ustalaniu adresu IP przez Skype upewnij się, że twój rozmówca nie jest używany serwer proxy. W tym przypadku dowiedzieć się prawdziwy adres jego komputera będzie o wiele trudniej, niż zwykle. Można spróbować dowiedzieć się używany im anonimy za pomocą wyszukiwania w specjalnych usługach internetowych, jednak nie każdy serwer proxy usług prawdziwe adresy swoich użytkowników.
4
Jeśli, dowiedziawszy się adres IP przez Skype ‚ a, musisz również potem na jego podstawie dowiedzieć się imię, nazwisko lub adres użytkownika, skontaktuj się ze specjalnych usług w definicji dostawcy adres IP, np. http://2ip.ru/whois/. Następnie skontaktuj się z dostawcą usług internetowych z prośbą o dostarczenie informacji o interesującym cię człowieku.
5
Należy pamiętać, że do tego trzeba mieć ku temu powód, w przeciwnym razie nie dostanie w dostarczaniu danych o klientach firmy. Zazwyczaj wystarczające przyczyny uważane za pobieranie szkodliwych plików i programów od tego użytkownika, próby włamania do komputera, inne przestępstwa w stosunku do ciebie danych człowiekiem. Najczęściej wymagane jest również zaświadczenie o bezprawnych działań w stosunku do ciebie klientem dostawcy.
Porada
Można również użyć klienta Miranda w celu ustalenia adresu komputera w sieci.

logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *