Jak sprawdzić ip hostingu

Obowiązek przydzielania adresów IP w sieci wan jest przymocowana za regionalnymi dostęp do internetu-rejestratorów, których dziś na świecie zaledwie pięć. Jednak oni nie podają adresu bezpośrednio dostawcy usług hostingowych, a zaufanie to lokalnych rejestratorów, u których firmy, dający na swoich serwerach strony klientów, otrzymują, nie jest zazwyczaj jeden-dwa adresy IP, a cały zakres.

Jak sprawdzić ip hostingu

Instrukcja

1
Praktyka korzystania z adresów stron internetowych, hosting dostawców jest taka, że lepiej mówić o adresie IP jakiegoś określonego miejsca, a nie hosting w ogóle. Można go poznać, na przykład, własnymi środkami zainstalowanego w komputerze systemu operacyjnego. W SYSTEMIE Windows do tego potrzebny jest emulator interfejsu wiersza poleceń – uruchom go za pomocą wyszukiwarki, jeśli w komputerze jest zainstalowana wersja SYSTEMU Windows 7 lub Vista. Kliknij przycisk Win i w polu wyszukiwania wpisz trzy litery – cmd. W menu pojawi się lista z wynikami wyszukiwania – najprawdopodobniej będzie w nim tylko jeden wiersz z tekstem cmd.exe. Kliknij ten link, i okno interfejsu wiersza polecenia zostanie uruchomiona.
2
Wpisz polecenie tracert i po spacji wpisz nazwę domeny serwisu, o którym wiesz dokładnie, co on umieszczony u interesującego cię hostera. Więc uruchom narzędzie do śledzenia trasy od karty sieciowej komputera do tej strony, ale czekać na wynik zakończenia jej pracy nie jest konieczne – interesujący cię adres IP pojawi się w nawiasach kwadratowych po nazwie domeny w pierwszym wierszu, natychmiast po naciśnięciu klawisza Enter.
3
W odniesieniu do hostingu w ogóle lepiej mówić o zakresie przydzielonych mu adresów IP. Uzyskać takie informacje też można, jeśli skorzysta z sieci whois-usług. Stron oferujących możliwość zrobić whois-żądanie, w internecie jest ogromna ilość – skorzystaj np. z usług jednego z największych krajowych rejestratorów Reg.ru. Przejdź na stronę http://reg.ru/whois i wpisz w pole tekstowe nazwa domeny każdej strony hostowane na serwerach interesującego cię dostawcę usług hostingowych. Jeśli nie ma drugiej strony nie wiesz, to użyj domeny strony samego dostawcy – z bardzo dużym prawdopodobieństwem firma trzyma go na własnym serwerze.
4
Kliknij przycisk „Sprawdź” i w wynikach kwerendy skrypt pod paskiem z nazwą domeny wyświetli link z odpowiednim do niego adresem IP. Kliknij na ten link i w informacji na poniższej załadowanej stronie znajdź ciąg znaków o zmiennej inetnum – poszukiwany zakres adresów IP zostanie podany obok niej. Należy jednak pamiętać, że hostingowej może należeć do kilku takich zakresów.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.