Jak sprawdzić e-mail w poszukiwaniu wirusów

Po otrzymaniu listu z nieznajomym znaczkiem u wielu ludzi pojawiają się obawy w безобидности tego pliku do komputera. Przecież on może być zainfekowany jakimś wirusem i nałożyć systemie poważne szkody. Aby tego uniknąć, należy regularnie sprawdzać skrzynka odbiorcza na wiadomości e-mail do ich otwarcia.

Jak sprawdzić e-mail w poszukiwaniu wirusów

Trzeba

  • – dostęp do internetu;
  • – program antywirusowy.

Instrukcja

1
Jeśli skrzynka pocztowa jest zarejestrowany na takich znanych zasobów, jak: mail.ru, yandex.ru, rambler.ru i innych podobnych serwerach, to martwić się o sprawdzenie-mail w poszukiwaniu wirusów szczególnie nie warto. W mail.ru zainstalowana mail.ru agent — program, które przychodzące wiadomości e-mail automatycznie, tworząc przy tym ochronę przed spamem i wirusami. W systemie yandex.ru ochrona przed wirusami odbywa wbudowanego w serwer programem Dr. Web, która działa z bardzo dużym procentem niezawodności. Na innych skrzynek zasobów, na przykład: rambler.ru, gmail.ru, hotmail.ru, pochta.ru skanowanie w poszukiwaniu wirusów również odbywa się automatycznie za pomocą wbudowanych programów specjalnych.
2
W przypadku, jeśli skrzynka pocztowa jest zainstalowany lokalnie na komputerze, zaznacz niezawodnego programu antywirusowego, który jest w stanie (jest napisane na opakowaniu antywirusa) skanowanie poczty. Należy uważać, aby do bazy swojego антивирусника regularnie aktualizowane z internetu, nie rzadziej niż raz na trzy dni.
3
Kiedy występuje konieczność kontroli jednego listu, który przyszedł ci do skrzynki odbiorczej, otwórz okno programu antywirusowego, stojącą u ciebie na komputerze. Określić, co należy sprawdzić w skrzynce pocztowej: wszystkie lub jeden folder. Każdy program pocztowy tworzy foldery, w których odbywa się składowanie całej poczty. Na przykład, TheBat to folder Mail, znajdująca się w głównym archiwum programu.
4
Jeśli jednak nadszedł podejrzanego e-maila na skrzynkę, program w jakikolwiek sposób go brakowało, nigdy nie klikaj w linki zawarte w wiadomości. Tak jak strona internetowa, na której się on odnosi, może być zainfekowany jakimś wirusem.
5
Postaraj się zebrać szersze informacje o nadawcy podejrzane wiadomości. Poszukaj o nim informacji w internecie lub zapytaj ludzi na forach, nie dostawał, czy ktoś z nich e-maile z tego adresu pocztowego.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *