Jak sporządzić cv w Kazachstanie

Dobrze napisane cv ma prawie kluczowe znaczenie podczas poszukiwania pracy w dowolnym kraju, w tym i w Kazachstanie. Przyszłemu pracodawcy trzeba od razu zobaczyć, jaki specjalista jest przed nim. W rzeczywistości, cv – odbicie człowieka. Jak prawidłowo sporządzić?

Jak sporządzić cv w Kazachstanie

Trzeba

  • – komputer;
  • – papier;
  • – dostęp do internetu;
  • – bliscy ludzie.

Instrukcja

1
Napisz cel, który chcesz osiągnąć, podając swoje zgłoszenie. Zwykle formułuje się w jednym zdaniu. Określ, w jakim zawodzie chcesz uzyskać miejsce pracy. Nie należy w niej mówić o stanowisko. Podaj lepiej sferę działalności lub poziom pożądanej pozycji w przedsiębiorstwie. Dział kadr powinien od razu zrozumieć, że koncentrują się podczas pisania tego rozdziału.
2
Zrób krótki opis swoich umiejętności. To, w istocie, kwintesencja wszystkiego tego, co studiowali za szkoła i uniwersytet czasie, a także praktyczne doświadczenie, które zostały zakupione do tego momentu. W tej pozycji wchodzi i znajomość języków obcych. Opis nie musi być uciążliwe – 3-4 zdania maksimum. Bądź różaniec i zwięzły w trakcie całego cv.
3
Opowiedz o swoje doświadczenie zawodowe. Tutaj trzeba bardziej szczegółowo zatrzymać się na doświadczeniu. Jeśli tylko ukończył instytut, to trzeba od razu przejść do następnego kroku – „Edukacja”. Jeśli już udało ci się pracować, to powiedz o tym. Wprowadź wszystkie miejsca pracy w odwrotnej kolejności chronologicznej. Nadają się również różnego rodzaju подработки i сдельные rodzaje działalności. Ważny jest cały twój doświadczenie.
4
Wprowadź czas pobytu w miejscu pracy, stanowiska, które zajmowali, a także sukcesy, które udało się osiągnąć. Napisz wszędzie i zawsze tylko prawdę. Nie warto przeceniać swoich umiejętności i sukcesy, tak jak to wyjdzie, i stracisz szacunek, że poważniej utraty stanowiska.
5
Wypełniając pole „Edukacja”, wprowadź dodatkowe informacje. Użyj tego samego odwrotna kolejność, wskazując datę otrzymania wszystkich rodzajów wykształcenia: średnie, wyższe (jeśli istnieje), kursy dokształcające itp.
6
Opowiedz mi o swój poziom znajomości języków(i) językiem(ami), a także o inne umiejętności (KOMPUTERZE, prowadzenie samochodu). Jeśli masz naukowe kary w tej czy innej dziedzinie, napisać również i o nich, dołączając kopie dyplomów. Napisz krótko o swoje hobby i pasje.
7
Sprawdź dokładnie wszystkie elementy pod kątem błędów. W cv nie musi być plam w ogóle, jeśli poważnie postanowił ubiegać się o upragnione stanowisko. Daj poczytać swoje dzieło bliskich lub nawet nauczyciela języka kazachskiego.
Porada
Zrób również wariant cv w języku angielskim, jeśli chcesz uzyskać miejsce w Kazachstańskiej firmie, która współpracuje z przedstawicielami innych krajów. Jeśli sam nie masz pewności, czy cv w języku angielskim, oddaj go do sprawdzenia profesjonalnym лингвисту.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.