Jak skonfigurować konto w programie Outlook Express

Outlook Express jest klient poczty od firmy Microsoft. Z pomocą tego programu można zrobić pracę z pocztą e-mail bardziej wygodne. Także posiada wiele innych przydatnych funkcji. Ale zanim korzystać z tej aplikacji, musisz skonfigurować swoje konto. Tylko po tym można „powiązać” programu na adres e-mail.

Jak skonfigurować konto w programie Outlook Express

Trzeba

  • Program Outlook Express.

Instrukcja

1
Na różnych wersjach systemu operacyjnego Windows procedura konfiguracji może się nieco różnić. Ale różnice te są nieistotne, tak jak zasada tworzenia konta jest jeden. Uruchom Program Outlook Express. Pojawi się okno dialogowe, w którym wpisz swoje imię i nazwisko. Po tym przejść dalej. W następnym oknie należy wpisać adres e-mail, mówiąc prościej, e-mail.
2
W następnym oknie należy wybrać typ serwera wiadomości przychodzących. Teraz coraz częściej stosuje się do serwera POP3. Należy również określić serwer SMTP. Na przykład, jeśli masz adres e-mail na „Onecie”, to będzie smtp.yandex.ru. Po wprowadzeniu tych ustawień przejdź dalej.
3
W kolejnym oknie w polu „Konto” wpisz adres e-mail, a w polu „Hasło” – hasło dostępu do skrzynki pocztowej. Po wprowadzeniu tych ustawień, przejdź dalej. Pojawi się okno dialogowe z informacją o tym, że po wykonaniu konfiguracji konta w programie Outlook Express. Kliknij „Gotowe”.
4
Teraz możesz korzystać z konta. Po uruchomieniu go, zobaczysz kilka partycji. W menu „Narzędzia” można zmienić ustawienia konta, na przykład, zmienić nazwę lub adres e-mail.
5
Aby uzyskać wiadomości z skrzynki e-mail należy w menu programu wybrać zakładkę „Poczta”, a następnie kliknąć „wyślij i odbierz”. Po kilku sekundach e-mail będzie dostarczona w twój profil programu Outlook Express.
6
Jeśli chcesz ustawić automatyczne połączenie z internetem po kliknięciu „wyślij i odbierz”, można to zrobić tak. Przejdź do „Połączenia” i zaznacz pole wyboru obok polecenia „połącz używając” i wybierz typ połączenia internetowego. Teraz za każdym razem, gdy będziesz klikać „wyślij i odbierz”, połączenie z internetem będzie się odbywać automatycznie.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.