Jak się własności ziemi za domem

Projekt prawa własności na ziemię pod prywatnym domem – to jest dość kłopotliwe. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i czas, ponieważ w celu realizacji planowanych trzeba przypominać dowodzenia.

Jak się własności ziemi za domem

Trzeba

  • – paszport,
  • – dokumenty potwierdzające prawo własności do domu.

Instrukcja

1
Zwróć się do urzędu gminy w sprawie udzielenia działki na własność. Napisz podanie na nazwisko szefa administracji w określonej formie. Do wniosku należy załączyć kopię dowodu osobistego, dokumenty na dom (techniczny, katastralny paszport, dokument potwierdzający prawo własności do domu). W administracji pracuje specjalna komisja w sprawach kraju. Oświadczenie oddają na jej rozpatrzenie. Po tym administracja wyśle pisemną odpowiedź, że działka może być przyznana, w tym celu należy złożyć землеустроительное (межевое) sprawa.
2
Skontaktuj się z organizacją, занимающуся межеванием działek. Można go znaleźć poprzez ogłoszenia w gazetach, w internecie, można zapytać sąsiadów, znajomych. Napisz wniosek o przeprowadzenie geodezji działki, dołączyć do niego pisemną odpowiedź administracji; jeśli to konieczne, podać inne dokumenty. Następnie trzeba wyznaczyć dzień, kiedy do ciebie na działkę wyjedzie specjalista geodezyjne. Lepiej, aby w ten dzień przy wymeldowaniu specjalisty obecni byli sąsiedzi sąsiadujących działek i przedstawiciele administracji miejscowością, w celu uniknięcia rozbieżności w sprawie ustalenia granic. Następnie w terminie wyznaczonym przez specjalistę, sporządza się межевое sprawa. Termin składania może być od dwóch tygodni do dwóch miesięcy, w zależności od grubości twojego portfela. Czyli, im szybciej trzeba złożyć dokumenty, tym drożej kosztuje koszt usługi geodezyjne.
3
Podpisz akt rozgraniczenia działek właścicieli sąsiednich działek, a także w administracji dzielnicy. Kopie tego dokumentu otrzymasz w tej samej organizacji, gdzie można zamówić межевание. Akt rozgraniczenia działek wejdzie w межевое sprawa. Podaj jeden egzemplarz podpisanej sprawy w urzędzie gminy. W dniu otrzymasz orzeczenie administracji przyznania na własność działki.
4
Skontaktuj się z decyzją administracji i instancji межевого sprawy terytorialnego dział Zarządzania federalnej agencji katastru nieruchomości do sporządzenia katastralny paszport działki. Poza tym, trzeba jeszcze wymagane zaświadczenie o nadaniu swojego prywatnego domu adresu pocztowego. Ona jest w administracji gminy na podstawie wniosku i dokumentów potwierdzających prawo własności do domu.
5
Skontaktuj się z Komitetu zarządzania miejskim majątkiem z rozporządzeniem administracji przyznania na własność działki, katastralnego paszportem działki, instancją межевого sprawy, zaświadczenia o nadaniu domu adresu pocztowego. KUM jest zobowiązany zawrzeć z tobą umowę kupna-sprzedaży, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem ziemi trzeba kupić u państwa. Przy obliczaniu ceny umowy wieczysta cena działki jest mnożona przez zatwierdzony odsetek, ustalony dla danej kategorii gruntu w dniu zawarcia umowy.
6
Zapłać za cenę gruntu, określonej w umowie kupna-sprzedaży. Po przedstawieniu pokwitowania, podpisz przeniesienie akt na działkę, sporządzone w kilku egzemplarzach. Teraz twoje prawo własności do ziemi podlega rejestracji państwowej w Administracji federalnej z usługi rejestracji. Podaj rejestratora umowa kupna-sprzedaży działki, jeden egzemplarz stosunku płciowego, paszport katastralny fazy, potwierdzenie uiszczenia opłaty rejestracyjnej. Sprawdź szczegółową listę dokumentów przed ich złożeniem w УФРС. Rejestrator wystawi wam rachunek za dokumenty, wyznaczy dzień, gdy rejestracja zostanie zakończona. Jeśli wszystko urządzone tak, w wyznaczonym terminie dostaniesz w końcu, dowód własności działki.
Porada
Proces ewidencji gruntów na własność może potrwać kilka miesięcy. Jeśli twoje możliwości finansowe na to pozwalają, należy zlecić to sprawa solidnego specjalisty, osiągając pełnomocnictwo u notariusza. To pozwoli ci zaoszczędzić czas i pozbyć się zbędnych kłopotów, nieuniknione przy хождениях dowodzenia.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.