Jak rysować złoto

Aby narysować złoto, nie wystarczy dobrać odpowiedni odcień koloru miodowo-żółty. W sprawnym metalu odbijają się otaczające przedmioty, a do głównego koloru примешиваются dodatkowe refleks. Te cechy należy wziąć pod uwagę, aby złoty rzecz na rysunku był rozpoznawalny.

Jak rysować złoto

Trzeba

  • — papier;
  • — prosty ołówek;
  • — gumka;
  • — farby.

Instrukcja

1
Połóż arkusz papieru poziomo. Cienką jasną ścieżką w przybliżeniu oznaczyć kształt pierścienia. To jest potrzebne do tego, aby określić rozmiar obiektu. On nie musi „trzymać” do krawędzi.
2
Narysuj oś do budowy kształt pierścienia. Do tego trzeba narysować trzy elipsy. Przesuń oś poziomą dla tego, który styka się z powierzchnią stołu. Ta linia powinna być odrzucona od centralnej osi poziomej w górę o około 30°. Oś pionowa będzie wynosić ? od długości poziomej. Narysuj elipsę, dotyczący wszystkim wybudowanych odcinków.
3
Drugi elipsa jest na poziomie najniższej wypukłej części pierścienia. Powinien być nieco szerszy i dłuższy od poprzedniej okręgu. Trzeci elipsa – górna krawędź pierścienia. Długość osi do niego równa się tym, że stykają się z powierzchnią stołu. Jednak ten elipsa przesunięty w prawo w górę w stosunku do dolnej. Zetrzyj linie pomocnicze i zacznij pracować kolorem.
4
Sprawdź, gdzie znajdują się odblaski. Są to obszary złota, które są oświetlone tak mocno, że wyglądają białe. Można je obserwować na górnej krawędzi pierścienia – w postaci taśmy z lewej i plamy po prawej stronie. Również bleek jest na przedniej ścianie – mały, wąski kształt, i na wewnętrznej krawędzi. Zwróć uwagę na rozmieszczenie światła i malować je.
5
Znajdź najjaśniejszy odcień na powierzchni metalu. To cytrynowo-żółty wokół pochodni w centrum pierścienia. Wymieszać taki kolor w palecie i nałożyć go na całą zewnętrzną stronę pierścienia.
6
Stopniowo wprowadzaj refleks. Niebieski kolor tkaniny mieszane z miodowym złotym i w rezultacie daje odcień zieleni. Stosuje się go szerokimi pociągnięciami pędzla w prawej części pierścienia i cienki pasek u dołu po lewej stronie. W centrum pod бликом dodaj pasek niebiesko-brązowy, prawie czarny. Po bokach od niego – dwa wydłużone pomarańczowych odruchu.
7
Wewnętrzną powierzchnię dekoracji wypełnij mieszanką niebieskiego, zielonego i brązowego. Obszar obok бликом podajcie jasno-niebieskimi plamami.
8
Za pomocą cienkiego pędzelka прорисуйте wzór na powierzchni pierścienia. Na wypukłych częściach użyj żółty i pomarańczowy kolor, w zagłębieniach – ciemny brąz.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.