Jak rozpoznać niewydolność serca

Ostra niewydolność serca objawia się ostrymi poważnymi zaburzeniami funkcjonowania organizmu, które w przypadku braku wykwalifikowanej opieki medycznej i odpowiedniego leczenia stwarzają zagrożenie dla życia pacjenta. Identyfikacja przyczyn i zastosowanie terapii odbywają się tylko w warunkach реанимационного oddziału szpitala. Przewlekła niewydolność serca rozwija się stopniowo i często pierwsze objawy pozostają niezauważone.

Jak rozpoznać niewydolność serca

Instrukcja

1
Pacjenta z chorobami serca powinny ostrzegać wyraźne rozbieżności między ilością płynu, wprowadzanych do organizmu z napojami i jedzeniem i ilością płynu, wydzielonej z moczem i potem to prowadzi do zwiększenia obciążenia na serce i powoduje powstawanie obrzęków.
2
Obrzęki w niewydolności serca najpierw pojawiają się na nogach i stopniowo „wznoszą się w górę. Najpierw obrzęk wyglądają jak gąbczastość – przy naciskaniu na skórę kończyn dolnych fossa bardzo szybko, niemal natychmiast znika. Wraz z postępem niewydolności serca obrzęki stają się trwałe i przy naciskaniu ślady pozostają na bardzo długo.
3
W celu określenia skłonności organizmu do obrzęku może być przeprowadzony test z obciążeniem wodnym – pod nadzorem lekarza podskórnie na wewnętrznej powierzchni przedramienia wprowadza 2-3 ml roztworu soli fizjologicznej i lekarz obserwuje zniknięciem grudki. W przypadku braku skłonności do obrzęków płyn całkowicie znika z miejsca wstrzyknięcia nie wcześniej niż, niż przez 30-40 minut.
4
Wraz z postępem niewydolności serca pacjenci zaczynają świętować pojawienie się dolegliwości ze strony narządów wewnętrznych i układów. Pacjenci podkreślają, że pojawienie się duszności, kołatanie serca, pojawienie się kaszlu podczas przebywania w pozycji poziomej, wygląd ciężkości w jamie brzusznej, zmniejszenie tolerancji wysiłku fizycznego. Przy tym najpierw utrudnione działalność, która wymaga znacznego wysiłku fizycznego (przejawia się to синюшностью skóry i błon śluzowych, посинением palców, nosa i uszu, zwiększenie częstości akcji serca, uczucie braku powietrza), a następnie stają się niemożliwe, domowe obciążenia.
5
W daleko zaawansowanych stadiach niewydolności serca zakłóceń w procesach trawienia i wchłaniania pokarmu w jelitach, występują zaburzenia troficzne i długo gojące się rany na nogach, pojawia się płyn w jamie brzusznej (wodobrzusze), jamy opłucnej (wysięk w opłucnej).
Należy zwrócić uwagę
Niewydolność serca jest to zespół objawów wynikających z uszkodzenia serca i dużych naczyń krwionośnych. Przyczyną rozwoju tej choroby może być porażka zastawek serca, choroby mięśnia sercowego, prowadzące do naruszenia pomp funkcje, choroby osierdzia, w których ogranicza się ruch serca. Powstające zaburzenia krążenia, w zależności od szybkości procesu rozwoju, powoduje ostrej lub przewlekłej niewydolności serca.

logo
Kategoria:
Choroby

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.