Jak rozpoznać ciążę przy nieregularnym cyklu

Zakończenie regularne miesiączki u kobiet w wieku rozrodczym w przypadku braku antykoncepcji prawie zawsze oznacza ciążę. Przy nieregularnym cyklu o ciąży świadczą inne, prawdopodobnych i dokładne objawy.

Jak rozpoznać ciążę przy nieregularnym cyklu

Instrukcja

1
Prawdopodobne symptomem jest zmiana charakteru miesiączki. Miesiączki mogą być obfite lub wręcz przeciwnie — bardzo skąpe. Podobne zaburzenia występują też w różnych chorobach kobiecych. Dla uściślenia diagnozy zwrócić się do ginekologa.
2
Nudności rano, może to być oznaką wczesnej toksyczności ciąży lub objawem chorób układu pokarmowego. Jednak dla patologii trawienia charakteryzuje się jeszcze inne objawy, które nie odnoszą się do ciąży. Jeśli zaczęła przeszkadzać nudności rano, skontaktuj się z гастроэнтерологу do dalszej diagnozy.
3
Do bardziej prawdopodobne funkcjonalny ciąży odnosi się przebarwienia części ciała — sutki, wzdłuż linii brzucha. Dzieje się to kosztem zwiększenia poziomu melaniny, po porodzie takie zjawiska znikają na własną rękę. Przy pojawieniu się dziwnych plam na ciele zrób test ciążowy i przejdź USG jamy macicy.
4
Rosnąca macica wywiera nacisk na narządy miednicy, w szczególności na pęcherz, więc często w ciąży kobieta zaczyna odczuwać częste parcie na mocz. Podobne objawy są przy stanach zapalnych narządów moczowych (zapalenie cewki moczowej, zapalenie pęcherza moczowego) i zwykle towarzyszy ból i pieczenie. Dla uściślenia diagnozy należy oddać do badania moczu.
5
Wiele kobiet spodziewających się dziecka, następuje zmiana smakowych upodobań. Nagle zaczynają im się podobać niezwykłe kombinacje produktów lub chęć jeść surowe warzywa (np. ziemniaki lub buraki), mięso, известку. Jeśli zauważysz u siebie takie zmiany, zrób test ciążowy.
6
Najbardziej dokładne objawy ciąży — obecność HCG w krwi lub moczu i obecność płodu w jamie macicy. Zrób test ciążowy w domu, przy wątpliwym wyniku oddać krwi na HCG. Wynik pozytywny oznacza, że albo ciąża, albo obecność гормонопродуцирующей guza jajnika. Ostatecznie potwierdzić dostępność płodu na USG. Przejść to badanie.
logo
Kategoria:
Ciąża i poród

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.