Jak rozpoznać ciążę na małym terminie

Z początkiem ciąży kobiece ciało natychmiast zaczyna się odbudować i przygotować się do вынашиванию dziecka. Wrażliwe kobiety wkrótce po zapłodnieniu zauważają wyraźne oznaki tego, że znajdują się w ciekawym położeniu, zwłaszcza jeśli dziecko długo oczekiwany i upragniony.

Jak rozpoznać ciążę na małym terminie

Trzeba

  • – test na wykrywanie ciąży;
  • – rtęciowy termometr.

Instrukcja

1
Zwróć uwagę, czy wystąpiło zwiększenie apetytu lub może być jakieś smakowe zmiany. Organizm jest w stanie ciąży jest w stanie wymagać brakujące mu mikroelementy, dlatego często pojawia się chęć zjeść coś wyjątkowego.
2
Przez kilka dni po ewentualnego poczęcia należy zwrócić uwagę na piersi. Piersi z początkiem ciąży przygotowują się do laktacji, dlatego można zauważyć uszczelnienie piersi i jakiś wzrost wielkości. Околососковые dziedzinie mogą потемнеть, a sutki stają się bardziej wrażliwe.
3
W pierwszym trymestrze wyraźnym symptomem ciąży może stać się nt. Reakcja organizmu na zmiany hormonalne objawia się nudnościami i wymiotami, zwłaszcza rano. Dlatego złe samopoczucie może być oznaką ciąży.
4
Upewnij się, jak szybko znudzi się od zwykłej pracy. W ciąży na małym po obiedzie chce się zdrzemnąć lub chwilę posiedzieć.
5
Należy zwrócić uwagę na zmiany w sferze emocjonalnej. Jeśli stajesz się drażliwy lub często zmienia nastrój, to też świadczy o zmianach hormonalnych w organizmie. Z tego samego powodu można zauważyć bezcelowe lęk i emocje.
6
Określić ciąża na małym terminie pozwoli pomiar podstawowej temperatury. Rano po przebudzeniu włóż rtęciowy termometr w odbyt na jakiś czas. Podstawowa temperatura 37°c świadczy o ewentualnej ciąży.
7
W przypadku ciąży miesiączka ustaje. Dlatego należy zwrócić uwagę na cykl menstruacyjny, opóźnienie może być oczywiste, ale nie jedynym symptomem ciekawych pozycji.
8
Zrób domowy test ciążowy z pierwszego dnia opóźnienia miesiączki. Zbierz średnią porcję porannego moczu, zanurzyć pasek testowy na 20-30 sekund. Umieścić test na suchą powierzchnię i po kilku minutach ocenić wynik: jeden pasek świadczy o braku ciąży, dwa — o tym, że ona nastąpiła.
9
Dla bardziej precyzyjnego zdiagnozowania ciąży kolei badanie krwi na HCG (ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej). Otoczka komórki jajowej wytwarza hormon, który objawia się w tej analizie.
10
Przejść badania ginekologicznego. Doświadczony specjalista jest w stanie określić ciąża na małym terminie zmiany w zewnętrznych narządach płciowych i szyjki macicy. W każdym razie, konsultacja ginekologa jest konieczna, nawet jeśli ciąża brak.
11
Przejdź USG narządów miednicy. Lekarz stwierdzi istnienie lub brak komórki jajowej w macicy i określić okres ciąży. Tak samo podczas USG rozpoznano ciąża pozamaciczna. Z 4-5 tygodnia rozwoju płodu specjalista jest w stanie dać prognoza przebiegu ciąży.
Porada
Przy ustalaniu ciąży na małym terminie nie kieruj się tylko na jeden znak, a weź pod uwagę kilka „objawów”, dla których należy ustalić swój nowy stan.

logo
Article Categories:
Ciąża i poród

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *