Jak rozebrać mikser Vidima

Nawet drogie baterie z czasem się psują, na przykład, zaczynają przepuszczać wodę w stanie zamkniętym. Ale nie warto pochopnie, zastępując uszkodzony mikser nowym. Jeszcze można naprawić. Aby swoimi siłami przedłużyć życie baterii, na przykład, однорычажному Vidima, trzeba zacząć się uczyć, jak go rozebrac.

Jak rozebrać mikser Vidima

Trzeba

  • – zestaw wkrętaków;
  • – klucze;
  • – kaseta.

Instrukcja

1
Delikatnie podważyć śrubokrętem krawędź dwukolorowe plastikowej zaślepki i wyciągnij ją. Ta zaślepka wskazuje kierunek ruchu dźwigni do otwierania zimnej i ciepłej wody, a także zamyka otwór, w którym znajduje się śruba.
2
Odkręć zawór śruba, po czym zdejmij uchwyt baterii zainstalowanej w dźwignię kasety. U większości однорычажных miksery Vidima śruba ma sześciokątny rowek-otwór, więc aby go usunąć, potrzebny jest odpowiedni klucz.
3
Zdjąć pokrętło mieszacza, po czym odkręć dekoracyjne nakrętkę, a w ślad za nią i nakrętkę, za pomocą której kaseta mocowana do siodła miksera. Odkręcić dekoracyjne nakrętkę można i po prostu ręką. Aby odkręcić nakrętkę, potrzebny jest specjalny klucz.
4
Zdjąć starą kasetę drukującą i zainstaluj na jego miejsce nowy. Uwaga: nowy kasety należy ustawić w taki sposób, aby jego otwory pokrywały się z otworami na gnieździe baterii. Na spodzie kasety są małe wypustki zapobiegające przesunięcie tego elementu (najważniejsze – występy muszą być zgodne z wgłębieniami na podstawie mieszacza).
5
Po zainstalowaniu kasety wkręcić nakrętkę i mocno przyciągając ją do siodła miksera. W ślad za tym dokręcić nakrętkę dekoracyjne.
6
Nasunąć uchwyt mieszacza dźwignię kasety z tonerem, a następnie ustalić śruba, za pomocą klucza sześciokątnego. Wtedy załóż plastikową zaślepkę. Kran naprawiony, ale aby upewnić się, że usterka zlikwidowana, koniecznie sprawdź pracy mieszadła.
Należy zwrócić uwagę
Aby zapobiec uszkodzeniu powierzchni ceramicznej płytki zanieczyszczeń zawartych w wodzie kranowej, należy zainstalować przed mikserem filtr do mechanicznego oczyszczania wody.

Porada
Dzięki unikalnej technologii i konstrukcyjnym cech baterie jednouchwytowe baterie charakteryzują się wysokim poziomem niezawodności. Zazwyczaj konstrukcją takich wkładów przewiduje istnienie dwóch отшлифованных płytek, ściśle przylegających do siebie. Te płytki ceramiczne są trwałe, tak i korozja im nie straszna.

logo
Kategoria:
Hydraulika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.