Jak odkręcić koło zamachowe

Jeśli cię zaskoczyć zastała wyciek elektrolitu z baterii i trzeba pilnie wymienić kran-буксу, nie ma w tym nic złego, bo do tego, aby odkręcić koło zamachowe i sprawdzić jej sprawność, trzeba znać proste zasady działania w takich przypadkach.

Jak odkręcić koło zamachowe

Trzeba

  • – wkrętak płaski
  • – wkrętak krzyżowy

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do analizy baterii, upewnij się, że zawór dopływu wody znajduje się w pozycji zamkniętej i woda zamknięta, w przeciwnym razie mogą wystąpić nagłe zalewania własnego mieszkania.
2
Aby odkręcić koło zamachowe, należy najpierw zdjąć pokrywę dekoracyjną na nim (może to być niebieski, czerwony okrąg lub po prostu zaślepka z napisem Cold lub Hot, w zależności od firmy producenta baterii i od tego, do jakiego wody chcesz zdjąć koło zamachowe). Zwykle są one po prostu włożone do obudowy koła zamachowego lub откручиваются prostym ruchem ręki. Jeśli w twoim modelu miksera nie ma ozdobne nakładki, zobacz, może koło zamachowe jest przymocowany za pomocą śruby, która znajduje się u jego podstawy. W takim przypadku trzeba po prostu odkręcić tej śruby, i koło zamachowe zgaśnie.
3
Zdejmując pokrywę dekoracyjną, zobacz, co tam jest śruba. Wybierz odpowiedni śrubokręt i delikatnie odkręć go. Gdy śruba będzie w pełni выкручен, koło zamachowe łatwo schodzi. Niektóre rodzaje kół zamachowych (np. wiatr) nie tylko насаживаются na kran-буксу, a przywiązują się do niej na gwint. Zwróć na to uwagę, jeśli masz jakiekolwiek problemy, gdy będziesz zdejmować koło zamachowe.
Należy zwrócić uwagę
Kiedy skończysz się zainstalować z koła zamachowego na miejsce, upewnij się, że wszystkie części są zainstalowane na miejsce i wszystko jest mocno osadzony, w przeciwnym razie przy podawaniu wody, może pojawić się wyciek.

Porada
Jeśli trzeba odkręcić koło zamachowe, który już dawno nie zdejmowali, można spotkać się z tym, że śruba znajduje się pod dekoracyjne zaślepką, zardzewiały i nie rusza się z miejsca. W takim przypadku, zdjąć koło zamachowe, nie uszkadzając go jest bardzo trudne. Trzeba będzie albo высверливать zardzewiały śruby cienkim wiertłem, albo rozcinać koło zamachowe brzeszczotem do metalu. A jeśli trzeba zapisać koło zamachowe, spróbuj nałożyć na zardzewiały śruby oleju maszynowego i środków przeciw zamarzaniu, aby rozpuściła się rdza.

logo
Kategoria:
Hydraulika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.