Jak przymocować czujnik do echosondy

Dzięki rozwojowi mikroelektroniki i ciągłego doskonalenia technologii produkcji эхолоты już dawno przestały być elitarnej produktami i teraz są dostępne nawet proste wędkarzy. Aby sygnalizator pokazywał dokładne dane, należy znać podstawowe zasady jego instalacji.

Jak przymocować czujnik do echosondy

Instrukcja

1
Przed zainstalowaniem urządzeń należy wybrać miejsce jego mocowania, na podstawie konstrukcji łodzi i dołączonego do urządzenia łącznika. Czujnik echosondy musi w całości znajdować się w wodzie, równolegle do jej powierzchni. Jeśli go ustawić skośnie, wskazania echosondy są niewiernymi.
2
Podczas jazdy szybkich łodzi bardzo często następuje zasysanie powietrza pod podwoziem. Jeśli pęcherzyki powietrza trafiają na przetwornik echosondy, urządzenie zaczyna dawać nieprawidłowe odczyty. Dlatego wybierz dla czujnika miejsca z najmniejszą ilością pęcherzyków powietrza.
3
Na małych łodziach i kutrach czujnik echosondy zwykle ustalane za rufą. Dołączony uchwyt jest bardzo niewygodny, a czasami zbyt trwałe – w razie napotkania na przeszkodę łódź może stracić транец. Jeśli uchwyt twój echosondy dokładnie taka, wymień go na domowej roboty, wykonany z aluminiowej płyty. W konstrukcji łącznika przewidzieć możliwość jego podniesienia w razie napotkania na przeszkodę.
4
Aby na zawsze pozbyć się problemów z mocowaniem czujnika, należy rozważyć możliwość wklejania go do środka kadłuba łodzi. Taka opcja jest najbardziej odpowiednia dla grp łodzi. Wybierz obszar dna, równoległy dnie zbiornika, zwykle taka można znaleźć obok kilem. Wewnątrz obudowy delikatnie zdjąć na placu, niezbędnej do instalacji czujnika, wszystkie warstwy konstrukcji obudowy, pozostawiając tylko cienką powłokę zewnętrzną.
5
Вклейте czujnik na epoxy żywicę, mocno przytrzymując go od środka do zewnętrznej powłoki kadłuba łodzi. Daj żywicy uporać, a następnie zalać żywicą epoksydową całą przestrzeń wokół czujnika. Cienka zewnętrzna powłoka obudowy nie będzie przeszkadzać w pracy przetwornika echosondy.
6
Podczas montażu echosondy na gumowej łodzi szczególna trwałość nie jest wymagane, więc uchwyt z urządzenia może być mocowana nawet na odzieżowego „rzep”. Tym nie mniej, lepiej przewidzieć mocowanie wspornika echosondy na bardziej bezpieczne podłoże – np. do autobusu łodzi. Weź aluminiową rurkę o średnicy 1,5-2 cm Сплющите jeden koniec, wywiercić w nim otwór do mocowania. Następnie złóż go pod kątem około 3-5 cm od krawędzi. Tym końcem będziesz mocować rurę do autobusu łodzi, wiercenia w nim otwór.
7
Rurkę delikatnie zginać kolana rury tak, aby ona огибала butla burty łodzi i sama schodziła w dół. Odetnij ją około 10 cm nad poziomem wody. Koniec сплющите w płaszczyźnie równoległej pokładzie. Wywierć w сплющенном końcu otwór. Tutaj, na винтовом zaczepie, zabezpieczyć płaską płytkę z czujnikiem echosondy. Wygodne zaciskając ją przez gumową uszczelkę – tak, aby płytka z czujnikiem сдвигалась ręką przy niewielkim wysiłku. Zbliża się do brzegu, można w dowolnym momencie podnieść czujnik echosondy.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.