Jak przygotować się do sesji

Sesja jest zawsze to, na co czekamy raz na pół roku, do czego przygotowujemy się podczas semestru. W tym samym czasie – to klęska żywiołowa, nagle rozpoczęte. Typowy samotnik, w dobrej wierze готовившийся do egzaminów, lub uczeń, który siada za podręczniki w ostatnią noc – wszyscy martwią się przed sesją.

Jak przygotować się do sesji

Trzeba

  • – nagrania z wykładów
  • – podręczniki
  • – dodatkowe литеретура
  • – czysty zeszyt

Instrukcja

1
Najważniejsze – spokojnie.
Spróbuj pokonać swoje emocje. Ustaw się na udaną wynajęcia egzaminu. Mówisz sobie: „Ja wszystko wiem. Ja wszystko powiem”. Staraj się myśleć o tym, że egzaminator będzie przyjazny, a bilet dostanie ten, który najlepiej wiesz.
2
Sporządź plan przygotowań do egzaminów.
Rozprowadzić wcześniej (około 4-5 dni przed egzaminem), w jakim czasie będziesz szukać materiał do przygotowania, nad iloma sprawami raz będziesz pracować. Plan pomoże zorganizować przygotowanie.
3
Stwórz zaawansowane plany, aby odpowiedzieć na każde pytanie.
Po tym, jak przeczytał odpowiedź na któreś pytanie, zaleca się, aby dla lepszego jego zapamiętywania w oddzielnym zeszycie napisać rozszerzony plan. Nie bądź leniwy, aby to zrobić, tak jak przy tym zaczyna pracować pamięć ruchowa, wzrokowa, a to sprawia, że przygotowanie bardziej wydajne.
Przygotowanie należy rozpocząć od tych pytań, które wydają się najtrudniej. To zwiększy prawdopodobieństwo, że popracujesz wystarczająco nad każdym z biletów. Także poprawi swój stan psychiczny po zakończeniu przygotowania do egzaminu, tak jak trudne pytania pozostaną w tyle.
W przygotowaniu używać nie tylko nagrania z wykładów i informacje z internetu, ale i prace w bibliotece. Pierwsze źródło jest zawsze bardziej wartościowe. Można tam znaleźć jakieś cytaty, rzadkie materiały, dokumenty, aby uzyskać więcej informacji, że zagra na swoją korzyść na egzaminie.
Zawsze są takie pytania, odpowiedzi na które, jak wierzymy, wiemy najlepiej. Ale często na egzaminie okazuje się, że znamy ten problem powierzchownie, a na jakie-to dość ważne szczegóły nie zwrócili uwagi.

Nie zaniedbuj okazji jeszcze raz odnieść się do tej kwestii i sporządzić szczegółowy plan odpowiedzi.
Po tym, jak sporządzone plany do wszystkich pytaniach, odpocznijcie. A za około dwa dni przed egzaminem przejrzyj swoje wpisy. Masz jeszcze czas na korektę, jeśli chcesz coś dodać lub wyjaśnić.

Należy zwrócić uwagę
Nie warto jako używek aktywności mózgu przesadny pić kawy, mocnej herbaty, a także stosowanie specjalnych preparatów. To nie tylko nie pomóc, ale i skrzywdzisz swoją układu nerwowego i układu krążenia.

Często studenci, aby jeszcze raz najtrudniejsze pytania, rano, przed egzaminem, zaczynają przeglądać materiał. Przy tym uwaga skupia się na tym ostatnim, że przeczytałeś, a wczorajsza przygotowanie odchodzi na drugi plan.

Nie należy pozostawiać bez przygotowania ani jedno pytanie.

Porada
Podczas przygotowania do egzaminu należy robić przerwy. Wybierz się na spacer, zrób ładowanie, wypić filiżankę herbaty – to doda ci sił do dalszej pracy.

Dobry sen w ostatnią noc przed egzaminem. To pomoże nabrać sił i nie będziesz spał przed nauczycielem.

Zjedz śniadanie przed egzaminem. To może być po prostu filiżanka herbaty z ciasteczkami, ale węglowodany, tak żądaną mózgu, dostaniesz.

Skutecznie będzie przygotowywać się wraz z kolegą, omawiać jakieś sporne kwestie, a także wzajemnie uzupełniać podczas re-telling materiału.

logo
Article Categories:
Wykształcenie wyższe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *