Jak przewozić dzieci do roku w samochodzie

Aby zapewnić bezpieczeństwo poruszania się dziecka w samochodzie, transportować go tylko w foteliku lub автолюльке. Liczne testy zderzeniowe i statystyki wypadków na drogach ostrzegają, że u dziecka przewożonego na rękach, jest znacznie mniej prawdopodobne, aby pozostać przy życiu w przypadku nagłego hamowania lub, tym bardziej, uderzenia, nawet przy małej prędkości jazdy.

Jak przewozić dzieci do roku w samochodzie

Trzeba

  • – fotelik;
  • – fotelik z możliwością przewożenia niemowląt;
  • – wózek z możliwością transformacji w автолюльку.

Instrukcja

1
Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka jeszcze przed jego narodzinami, wcześniej kupując автолюльку lub fotelik, aby już ze szpitala można było jechać z komfortem. Postaraj się kupić to urządzenie, które może „rosnąć” razem z dzieckiem dostosowując się do jego wzrostu, wagi i potrzeby.
2
Jeśli jest dla ciebie ważne, aby noworodek lub niemowlę leżące poziomo, kup samochodowej kołysce lub łóżeczku. Umieść ją na tylnym siedzeniu samochodu, rozwijając prostopadle do ruchu, tak, aby głowa dziecka była bliżej centrum, a nie do drzwi.
3
Zamocować do łóżeczka za pomocą tylnych państwowe pasów, postępując zgodnie z instrukcjami. W takiej kołysce dziecko będzie leżeć na plecach, co przyczynia się do lepszego oddychania i komfortowej pozycji snu, ale najczęściej wskaźniki bezpieczeństwa tych urządzeń jest gorsze автокреслам. Ponadto, należy pamiętać, że już za kilka miesięcy trzeba będzie kupić drugie krzesło, na którym dziecko może siedzieć.
4
Jeśli często chodzisz z wózkiem, a samochodem jeździsz rzadko, należy zwrócić uwagę na wózki wyposażone w zdejmowaną gondolą i spacerówkę, a także składane podwozie. Dowiedz się u sprzedawcy, czy można wymienne elementy używać jako автолюльки i fotele, w przypadku pozytywnie odpowiedzi kupuj właśnie taki wózek. Mimo że są one droższe, otrzymasz wiele korzyści, na przykład, można wozić dziecko na taxi: podwozia złożyć i umieścić w bagażniku, a gondolę, zapnij zwykłymi pasami (dziecko może nawet nie dostać).
5
Aby mieć możliwość przenoszenia dziecka na niewielkie odległości, zaopatrz się w fotelik-nosidełko. Jest ona idealna, ale będzie służył dziecku tylko do roku. Jeśli jesteś bardziej praktyczne, kup uniwersalne krzesło, odpowiednie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych dzieci.
6
Ustaw optymalne nachylenie oparcia fotela, dla noworodków to 30-45?. Jeśli istnieje możliwość, rozwiń dziecka tyłem do kierunku jazdy, a fotel zabezpieczyć zwykłymi pasami samochodu lub do specjalnych zaczepów ISOFix (w zależności od konstrukcji fotela).
7
Podczas przewożenia na przednim siedzeniu tyłem do przodu, pamiętaj o wyłączeniu poduszki powietrznej (jeśli dziecko patrzy do przodu – wyłączać nie trzeba).
8
W przypadku, gdy pochylenie oparcia wydaje ci się zbyt łagodnym lub stromych, regulacja położenia dziecka za pomocą поролоновых wałków lub skręconych ręczników. Zbyt wysoka pozycja doprowadzi do tego, że głowa spada na piersi, a oddech będzie utrudnione, a zbyt niska nie jest zbyt bezpieczne. Ponadto, za pomocą wałków można dodatkowo zabezpieczyć głowę dziecka (należy je umieścić po bokach, a nie stawiać pod głowę).
9
Podczas transportu dziecka do roku w samochodzie nosić go w specjalne pasy bezpieczeństwa, przewidzianych w konstrukcji fotelika. Należy pamiętać, że dla bezpieczeństwa dziecka podróż nie powinna przekraczać 1,5 godziny.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.