Jak nauczyć ucznia bezpieczeństwa osobistego

Nawet najbardziej troskliwi rodzice, babcie i dziadkowie nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwo dzieci, stale będąc w ich pobliżu. Dlatego bardzo ważne jest, aby nauczyć uczniów jej podstaw, aby w przypadku zagrożenia ich mógł o siebie zadbać.

Jak nauczyć ucznia bezpieczeństwa osobistego

Instrukcja

1
Wyjaśnić uczniowi, że wymagania wyraźnie głos trasę swojego ruchu i zgłosić miejsce wycieczki i czas przybycia do domu spowodowane nie pragnieniem, aby ograniczyć jego wolność, a obawą o jego bezpieczeństwo. Znając numery telefonów rodziców, dziecko może do nich zadzwonić w każdej sytuacji. Można zaprogramować numery telefonów na konkretną cyfrę z klawiatury, co ułatwi połączenie w krytycznych przypadkach.
2
Naucz dziecko nie wystawiać telefonu na ulicy, nie słuchać na nim muzyki. Takie działania mogą wywołać na przemoc jego rówieśników, niezależnie od tego, jak droższy model urządzenia.
3
Powiedz, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi i przyjmować ich oferty i prezenty, jakie by kuszące one nie były. Trzeba też reagować na prośby o pomoc. Jeśli wydają się realne, konieczne zwrócić się o pomoc do innych dorosłych. Zasady bezpieczeństwa dla ucznia muszą porozumiewać się proste i dostępne.
4
Zachęć dziecko, nie wchodzić do windy i klatki schodowej z nieznajomymi. Będzie bezpieczniej, jeśli poczeka kogoś z mieszkańców domu.
5
Wyjaśnij dziecku, że gdy ktoś próbuje wziąć go za rękę i siłą zabrać gdziekolwiek, trzeba od razu krzyczeć. Najlepiej pomaga krzyk o pożarze. Jeśli obcy człowiek stara się wezwać na rozmowę i uzyskać informacje o jego miejscu zamieszkania, rodzicach, to najlepiej od razu iść.
6
Od najmłodszych lat wytłumacz dziecku zasady ruchu drogowego i zabezpieczyć zdobyte umiejętności w praktyce. W tym przypadku do szkoły będzie już w stanie samodzielnie przejść przez ulicę.
Porada
Nawet w przypadku, kiedy dziecko będzie wiedzieć o zagrożeniach otaczającego go świata, najlepiej maksymalną ilość czasu spędzać razem z nim, starając się przeprowadzić i spotkać się ze szkoły. Tylko tak można mieć pewność, że bezpieczeństwo ucznia w największym stopniu zapewniona.

logo
Article Categories:
Bezpieczeństwo dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *