Jak przewieźć psa przez granicę

Często ludzie muszą podróżować razem ze swoimi zwierzętami: podczas podróży na wakacje, zakup szczeniaka za granicą, udział w wystawach organizowanych w innych krajach. Aby celnym nie było do ciebie pytań, należy wcześniej przygotować wszystkie dokumenty niezbędne do przewozu psa przez granicę.

Jak przewieźć psa przez granicę

Trzeba

  • – weterynarz paszport;
  • – weterynaryjna pomoc w formie, nr 1;
  • – zaświadczenie o braku tribal wartości;
  • – piętno mikrochip;
  • – przenoszenie;
  • – bagażnik bilet.

Instrukcja

1
Do przewozu zwierząt w ramach WNP potrzebne są weterynarii paszport i zaświadczenie na formularzu nr 1. W weterynaryjnym paszporcie powinny być zaznaczone wszystkie szczepienia. Pamiętaj, aby szczepienie przeciwko wściekliźnie odbyła się nie wcześniej, niż za rok tak, podróży i nie mniej niż 30 dni. Pomoc w formie jednego można uzyskać w państwowej weterynaryjnej stacji. W niej powinny zawierać informacje o tym, że twój pies jest zdrowy w czasie kontroli, i że nie ma pasożytów. Zaświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na trzy dni przed rozpoczęciem podróży.
2
Jeśli sprowadzic psa w UE, oprócz wyżej wymienionych dokumentów konieczne jest zaświadczenie o tym, że zwierzę nie jest tribal wartości. Dostać ją można w centralnym klubie służbowego hodowli, klubie Krajowego rady myśliwskie собаководству lub klubie Rosyjskiej amatorskiej hodowli psów w zależności od rasy psa. Także u twojego pupila musi być piętno mikrochip, informacje o którym będą podane w weterynaryjnym paszporcie. Pomoc w formie nr 1 musi być przetłumaczony na język angielski lub niemiecki i potwierdzone.
3
Zapytaj zasady przewozu zwierząt w linii lotniczej, z której zamierzasz korzystać. Najczęściej w samoloty puszczają małych psów o wadze do ośmiu kilogramów. Psy powinny być w specjalnej przenoszenia. Większe zwierzęta muszą podróżować w luku bagażowym, a płatność za nich idzie taka sama jak za bagaż. W pociągach pasażerskich również zwierzęta muszą być przewożone w переносках, i dla nich sprzedawany specjalny bagażnik bilet.
4
Planując wycieczkę, koniecznie przeczytaj zasady przywozu zwierząt w kraju, gdzie masz zamiar jechać, a także zasady krajów, przez które będziesz przejeżdżać tranzytem. Na przykład, w Niemczech zabroniony jest wwóz bojowych ras psów, a dla przywozu zwierząt w Australii, należy uzyskać pozwolenie Australijskiej strefy kwarantanny i kontroli usługi. Jeśli wcześniej zapoznać się z listą wymaganych dokumentów, to bez problemu провезете zwierzaka.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.