Jak przewidzieć zmiany pogody

Nagła zmiana pogody jest w stanie dostarczyć wiele kłopotów, a w niektórych przypadkach nawet stanowić zagrożenie dla życia. Znajomość niektórych przyjmie, przewidywania zmianę pogody, pozwala prawidłowo ocenić sytuację.

Jak przewidzieć zmiany pogody

Instrukcja

1
Zmienia się pogoda prawie zawsze poprzedza zmiana ciśnienia atmosferycznego i wilgotności. Barometr kup w sklepie, najprostszy miernik wilgotności zrób samodzielnie z 10-15-centymetrowego kawałka pnia młody jadł z gałęzią długości 30-40 cm Wyczyścić стволик i gałąź z kory i zabezpieczyć nieruchomo na ścianie, pozostawiając gałąź darmo – będzie ona służyć jako swego rodzaju strzałką.
2
Przy zmianie wilgotności niż deszczowej pogodzie, „strzałka” będzie odbiegać w dół. Przed jasną, słoneczną pogodą – w górę. Po zapoznaniu się stan urządzenia, zrób na ścianie odpowiednie oznaczenia – „Jasne”, „Zmienny”, „Mgła”. Dzięki nim można dość dokładnie przewidzieć zmiany pogody.
3
Poznaj podstawowe oznaki zmiany pogody. Tak, zmiany jasnej pogody pochmurnej poprzedza spadek ciśnienia. I im bardziej „spada” barometr, tym gorzej będzie burza. O zbliżaniu się deszczowej pogody sygnalizują jaskółki nisko latające nad ziemią, i купающиеся w kurzu wróble.
4
Na niepogodę także wskaże: pełzanie po ziemi dym, mrówki chowają się w mrowisk, zamykają się pąki kwiatów, kwiaty lilii wodnych idą pod wodę, żaby głośno rechotać, zachód słońca malowane w czerwone barwy. Jeśli kury spacerują w deszczu – burza potrwa. Deszcz zapowiadają, które pojawiły się chmury cumulus. Pierzaste chmury sygnalizują o wietrznej pogodzie. Jeśli chmury szybko rosną w górę, tworząc kilka poziomów – będzie silny deszcz.
5
Koniec burze też poprzedzają swoje objawy. Ciśnienie zaczyna rosnąć, jest to jeden z najbardziej wiernych sygnałów. Jeśli dzień był ненастным, ale wieczorem na zachodzie pojawiła się płocka czystego nieba i słońce w chmury, następnego dnia będzie jasne. Natarcia jasnej pogody poprzedza pojawienie się kanału w zachmurzenia. Wiatr robi się kapryśny, co świadczy o po przejściu frontu грозового.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.