Jak przetworzyć krawędź tiulu

Do delikatnego wyglądu okna należy obrobić powierzchnię tiulu. Jeśli tego nie zrobisz, produkt będzie wyglądał jak zaniedbany kawałek gazy. Piękne draperie i gładkie fale powstają tylko przy prawidłowej obróbce krawędzi kurtyny. Sposoby подгибки różne, a ich wybór zależy od rodzaju tkaniny.

Jak przetworzyć krawędź tiulu

Trzeba

  • – tiul;
  • – nici;
  • – żelazko;
  • – wagi;
  • – bias wiążące.

Instrukcja

1
Należy przestrzegać kilku ogólnych zasad, działających niezależnie od twojego gustu. Tak zasłony z podszewką potrzebują w pojedynczym подгибе. Należy uważać, aby przy spoinie uchwycić igły jeden wątek podstawy. W tym przypadku dodatek wyjdzie zgrabny, a szwy – niewidoczna z przodu.
2
Zmierz długość, która jest ci potrzebna. Zaznacz za pomocą centymetrową taśmy kolorowym kreda na tiuli linię, która pokaże ci wymaganą długość produktu. Wartość ta wpływa na szerokość gięcia. Jeśli jest zbyt dużo materiału, dokładnie wyciąć nadmiar.
3
Прогладьте tiul i wyrównać krawędzie, jeśli jest to konieczne. Wchodzisz na krawędzi równomiernie, co długie oczek. Dla wygody, można wstępnie spajać przyszły szew z pinami w odległości 10 cm jedna od drugiej. Aby twoja praca od razu wyglądała delikatnie, każdy szew проглаживайте.
4
Jeśli nie radzisz sobie z dużą tiulem na desce do prasowania, rozłóż czyste prześcieradło na podłodze i pracuj na niej.
5
Подгибку można wykonywać ręcznie, a można wykorzystać maszynę do szycia lub kleju plecionki. Wybór zależy od stylu zasłony i umiejętności. Z ręcznych szwów użyj подрубочный i ukośne szwy z łbem stożkowym.
6
Dla bezproblemowej подгибки znajdź dwustronny klej flizeliny. Od niego odciąć pasek odpowiedniej długości, które zainwestują w fałd dodatek. Прогладьте szew żelazko, uważaj, aby nie spalić tiul.
7
Podczas pracy na maszynie do szycia wybrać średnią lub dużą długość ściegu.
8
Jeśli chcesz opóźnić krawędzi tiulu, aby położył się pięknymi ciężkimi falami, załączyć specjalne wagi do zasłon. Są one dostępne w postaci małych metalowych płyt lub w postaci łańcucha. Waga też jest różna. Jego dobieramy proporcjonalnie do długości tiulu i wagi tkaniny. Zazwyczaj dyski пришиваются w boczne szwy.
9
W ciężkiej, gęstej tkaniny wagi można ukryć za podszewką. Łańcuch umieścić wzdłuż linii zgięcia, zabezpieczyć końce i w kilku miejscach korzystał ręcznym ściegiem.
10
Dla podwójnego gięcia zostaw 15 centymetrów tkaniny, na 7,5 – na każdy szew. Najpierw wykonaj jeden acc, potem obrobić krawędzie z грузиками, na zakończenie pracy prostrochite drugi szew gięcia dole.
11
W przypadku niewystarczającej długości tkaniny, gdy nie można wyróżnić zbędne centymetry, użyj do obróbki krawędzi tiulu slash piec odpowiedniego koloru. Jeśli pozwala styl zasłony, przyszyć koronki plecionki. Alternatywnie, można użyć do подгибки dołu tiulu pasek materiału od zasłony, która zawiśnie na gardena w zestawie.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.