Jak przerzucić zdjęcia z pamięci aparatu

Fotografia to nie tylko przyjemny proces, ale i pamięć o tych lub innych wydarzeniach. A pamiątkowymi zdjęciami chce się dzielić. Teraz, kiedy prawie każdy ma w domu aparat cyfrowy, to jest bardzo proste, wystarczy po prostu wrzucić zdjęcia na komputer.

Jak przerzucić zdjęcia z pamięci aparatu

Trzeba

  • – komputer z działającym portem USB;
  • – aparat fotograficzny;
  • – czytnik lub USB-kabel do aparatu.

Instrukcja

1
Jeśli masz wbudowany lub podłączony do komputera czytnik, najłatwiej będzie skorzystać z nich. Do tego należy wyjąć z aparatu kartę pamięci, jeżeli to konieczne, podłącz czytnik do komputera.
2
Znajdź na картридере odpowiednie złącze. Włóż do niego kartę pamięci. Upewnij się, że wtyczka pasuje i wkładasz kartę poprawnie — jeśli ona nie chce wchodzić w szczelinę, to robisz coś nie tak. Przy zbyt dużym ciśnieniu istnieje ryzyko, wystarczy złamać mapę lub czytnik.
3
Po tym jak karta jest włożona do aparatu, upewnij się, że ona прочиталась komputerem. Zapewne masz na ekranie pojawi się nowe okno z pytaniem, co zrobić z zawartością pendrive (tak czyta karty pamięci) lub <url> folder z tą zawartością. Po wyświetleniu monitu wybierz opcję „Otwórz folder” lub „Kopiowanie obrazów na komputer” w zależności od tego, jak uznasz, że bardziej wygodne. Podczas kopiowania wybierz miejsce, gdzie chcesz wrzucić swoje zdjęcia.
4
Jeśli folder ze zdjęciami otworzyły się automatycznie, wyświetl zdjęcie, zaznacz myszką wszystkie zdjęcia lub tylko terminach i kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy. W wyświetlonym menu wybierz „Kopiuj” (w tym przypadku zdjęcia pozostaną na pendrivie) lub „Wytnij” (zdjęcia będą w pełni przeniesione na komputer).
5
Otwórz lub, jeśli to konieczne, utwórz folder, do którego chcesz przesłać zdjęcia, kliknij na dowolnym wolnym miejscu prawym przyciskiem myszy i w wyświetlonym menu wybierz „Wklej”. Poczekaj, aż zakończy się proces kopiowania.
6
Jeśli nie posiadasz czytnika kart pamięci, skorzystaj z przewodem do podłączenia aparatu do komputera, zazwyczaj idzie w komplecie z aparatem. Podłącz kabel do odpowiedniego gniazda w urządzeniu jednym końcem, inni — do gniazda USB w komputerze i wykonaj kroki od 3 do 5.
Porada
Do kopiowania zdjęć można używać jednego z gotowych lub samodzielnie znalezionych programów-sortowników.

logo
Article Categories:
Zdjęcia i wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *