Jak przerobić mysz bezprzewodową

Bezprzewodowa mysz optyczna – doskonały obiekt dla modding. W niej można zmienić kolor podświetlenia, a także dodać dodatkowe diody pożądanych kolorów po bokach.

Jak przerobić mysz bezprzewodową

Instrukcja

1
Wyjmij baterie myszy. Wykręć wkręty znajdujące się na dole strony. Umieścić je w słoiku lub załączyć do magnesu. Jeśli urządzenie wskazujące nadal nie otwiera się, znajdź naklejki lub nogi, delikatnie odkleić lub pierce ich, i też zapisz. Śruby znajdują się pod nimi. Należy pamiętać, że mysz z uszkodzonymi naklejkami już nie jest na gwarancji.
2
Po otwarciu urządzenia, należy odkręcić śruby, na których opiera się opłata, po czym delikatnie wyciągnij pokrętło z валкодера i wyjmij kartę. Nie gubi optyczną systemu (штампованную nowa skomplikowanych kształtach, składający się z soczewki i pryzmaty).
3
Jeśli chcesz, aby mysz przestała świecić do końca, po prostu wymień czerwona dioda led na podczerwień, zgodnie z oznaczeniem biegunów. Takim urządzeniem można zaskoczyć znajomych: manipulator nie świeci, a nadal nie działa. Diody led w innych kolorach pracować będą źle: do żółtego, zielonego, niebieskiego i fioletowego światła matryca prawie nie czuła. Więc jeśli chcesz, aby mysz błyszczały jednym z tych kolorów, wymień główne led mysz na podczerwień, a obok ułóż jeszcze jeden, odpowiedni kolor, aby oświecał optyczny system z boku. Łańcuch połączonych szeregowo nowego diody i rezystora podłączyć równolegle podobny do już istniejącego wątku, zgodnie z oznaczeniem biegunów.
4
Jeśli ściany boczne obudowy myszy непрозрачны, blask systemu optycznego widać tylko wtedy, gdy jest ona uniesiona nad stołem. Rozwiązać ten niedobór można instalacją dodatkowych diod po bokach. Podłącz je w sposób opisany powyżej, po czym wywiercić w bokach obudowy otwory i zamocować diody w nich klejem. Będą one zmieniać jasność synchronicznie z diodą led podświetlenia systemu optycznego. Jeśli chcecie, aby świeciły stale, запитайте ich (także przez rezystory i z zachowaniem biegunowości) od komory baterii przez oddzielny wyłącznik. Umieść ostatni, tak aby nie przeszkadzał korzystać z myszy.
5
Zbierz mysz w odwrotnej kolejności. Włóż baterie i ponownie zsynchronizuj swój manipulator z odbiornikiem. Upewnij się, że działania myszy. W razie potrzeby delikatnie maskującą ją od góry cienką ze sztucznej skóry – tak mysz będzie wygodniej trzymać w rękach.
Należy zwrócić uwagę
Nie podnosi nadajnik bezprzewodowy myszy w celu zwiększenia zasięgu – taka przeróbka jest zabronione.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.