Jak wyczyścić klawiaturę laptopa

Przy aktywnym korzystaniu z laptopa z czasem można zaobserwować spadek jego wydajności. Dość często przyczyną tego jest засоренность maszyny. Kurz dostaje się w wentylatory, pod klawiaturę, co prowadzi do zwiększenia temperatury z urządzeń peryferyjnych. Dlatego od czasu do czasu należy czyścić elementów komputera.

Najbardziej są narażone na zablokowanie klawiatury i myszy

Trzeba

  • Śrubokręt „-„, igła.

Instrukcja

1
Wiele laptopów, które wypełniały rzędy sklepów, mają ten sam zasada podłączenia klawiatury. Ona jest mocowana w laptopach albo zaskoczy, albo przykręcić do podstawy obudowy. Wszystkie działania w tej instrukcji będą prowadzone na laptopie Acer Aspire, który stał się zbyt popularny.
W Acer Aspire, jak i w innych laptopach, zatrzasków od 4 do 6 sztuk: do 4 sztuk znajdują się na górze (bliżej ekranu) i 2 sztuki po bokach. Chciałbym zauważyć, że istnieją laptopy z innym rodzajem mocowania klawiatury: to jest przyśrubowane do podłoża jego obudowy.
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa
2
Aby wyczyścić klawiaturę, należy ją usunąć. Ta operacja jest wykonywana w kilku krokach:
– wsuń śrubokręt górne skrajne zatrzask, przy tym podnieść niewielką część klawiatury. Do tego można ją podważyć igłą i delikatnie pociągnąć za klawisza „Esc” i „F ~”. Jeśli Masz zupełnie przypadkowo отлетят te klawisze, to po oczyszczeniu klawiatury można je będzie dostarczyć na miejsce;
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa
3
– po tym, jak podniósł część klawiatury igla, wcisnąć śrubokrętem drugi zatrzask;
– przesunąć igłę w miejsce drugiej zatrzaski i również delikatnie podważyć klawiaturę;
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa
4
– po wydaniu trzeciej zatrzaski możesz śmiało brać wolnych klawiaturę ręką;
– po wydaniu ostatniej zatrzaski, podnieś całą klawiaturę – zobaczysz, że klawiatura jest połączona szeregowo do laptopa;
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa
5
– delikatnie odwróć klawiaturę i podnieś czarną listwę, wyciągając pióropusz;
– wyczyszczenie klawiatury, korzystając z chusteczek nawilżanych na bazie alkoholu;
– podłącz klawiaturę do laptopa w odwrotnej kolejności.
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa
Należy zwrócić uwagę
Okazuje się, gotować i grać jednocześnie za komputerem w pokera, też nie warto. Na przykład, kiedy łamał makaron przed tym, jak umieścić je w garnku, jeden mały kawałek odbił się i wpadł pod przycisk klawiatury laptopa, wskutek czego przycisk przestała nacisnąć. W internecie można znaleźć linki na temat jak rozebrac klawiaturę (na przykład, oto link).

Porada
Jak wyczyścić klawiaturę laptopa. Klawiatura – najbardziej podatnym część laptopa. Kurz, przypadkowo rozlany płyn i brud czerpią narzędzie do wprowadzania informacji z komisji szybciej, niż jesteśmy w stanie w pełni cieszyć się pracą za „laptop”. Środki zapobiegawcze, a także rzetelne i systematyczne czyszczenie klawiatury, są w stanie przedłużyć „życie” laptopa, ponieważ jest to przez klawiaturę kurz i brud dostaje się na jego wewnętrzne urządzenia.

logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *