Jak przełączać utwory w Media Player Classic

Odtwarzacz Media Player Classic już od wielu lat wchodzi w skład podstawowego oprogramowania systemu operacyjnego Windows i w najnowszych wersjach tego SYSTEMU operacyjnego, wraz z odtwarzaczem Windows Media player, jest wygodnym narzędziem do oglądania filmów. Z jego pomocą można nie tylko oglądać filmy, ale jeszcze i wybrać odpowiednią ścieżkę dźwiękową.

Jak przełączać utwory w Media Player Classic

Instrukcja

1
Aby przełączyć dźwięk, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w oknie programu i wybrać z menu kontekstowego opcję „Audio”. W podmenu można uaktywnić jedną z dostępnych ścieżek. Domyślnie będą mieć następującą postać: Audio 1, Audio 2, itp., Ale w niektórych przypadkach mogą się powtarzać nazwę filmu i się zmieniać identyfikatorów lub tłumaczenia. Kliknij lewym przyciskiem myszy na wybranej ścieżce, aby zastosować ją do odtwarzania tego momentu.
2
Jeśli podczas próby z menu kontekstowego wybrać opcję „Audio”, znajdziesz tę opcję nieaktywną, należy otworzyć dostęp do wyboru ścieżek dźwiękowych z menu ustawień programu. Aby to zrobić, kliknij w menu „Widok” polecenie „Ustawienia” i w nowym oknie wyboru opcji przejdź kolejno sekcje: „filtry”, „Аудиопереключатель”. Zaznacz pole wyboru obok polecenia „Włącz wbudowany przełącznik ścieżek audio, kliknij przycisk OK i ponownie uruchom program Windows Media Player Classic.
3
Być może, przy próbie aktywacji dodatkowej ścieżki w menu będzie wyświetlany tylko jeden strumień audio (bieżący). To znaczy, że plik nie zawiera dodatkowych utworów. W tym przypadku plik z odpowiednim obrazem należy umieścić w folderze, w którym znajduje się film. Przy tym jego nazwa musi być całkowicie identyczne nazwy pliku wideo i różnić się od niego tylko rozszerzeniem. Po tym należy ponownie uruchomić (zamknij i ponownie otwórz), odtwarzacz, aby zmiany weszły w życie.
Należy zwrócić uwagę
Oprócz wyboru strumieni audio w odtwarzaczu Media Player Classic można zmieniać napisy. Aby to zrobić, wystarczy w oknie programu kliknąć prawym przyciskiem мыщи i z menu kontekstowego wybrać polecenie „Napisy”.

Porada
Uważaj na aktualizacje oprogramowania zainstalowanego na komputerze. W wielu przypadkach instalacja nowej wersji programu, w tym przypadku odtwarzacza, pozwala uniknąć błędów w działaniu aplikacji.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *