Jak przekazać odczyty wodomierzy

Aby przekazać stan liczników ciepłej i zimnej wody, nie musisz stać w długich kolejkach po całym dniu pracy. Bardzo szybko można to zrobić, korzystając z internetu lub z własnym telefonem komórkowym.

Jak przekazać odczyty wodomierzy

Trzeba

  • telefon, dostęp do internetu

Instrukcja

1
Kiedy będziesz stawiać liczniki na konto w „Dyrekcji jednego klienta”, poproś, aby zapisać adres strony internetowej, na której będzie można wypełnić formularz i wysłać zeznanie o израсходованной wodzie. Należy zachować ostrożność, zapisując stan przepływu wody. We wszystkich możliwych przypadkach przesyłania danych trzeba będzie nagrać trzy ostatnie cyfry fabrycznej numer licznika, jak wody zimnej, jak i gorącej. Informacja ta znajduje się w paszporcie urządzenia. Zdejmując odczyty z liczników, nagrywaj tylko całe кубометры.
2
Wyczyść liczniki ciepłej i zimnej wody. Wejdź na stronę, gdzie trzeba będzie wypełnić „Formularz do przesyłania zeznań”. W formularzu wpisz swój adres, konto i telefon. Następnie w polach wyboru wskazań umieścić zrobione stan zużycie ciepłej i zimnej wody. Ponieważ abonenckich działach istnieje określony harmonogram odbioru informacji od obywateli, to sprawdź, w jakie dni miesiąca najlepiej wysyłać informacje, i rób to dokładnie w oznaczonym czasie.
3
Oprócz korzystania z zasobów internetu, można skorzystać z telefonem komórkowym. Niektóre odbiorniki działy zapewniają możliwość transmisji danych wykonanych z liczników wody przez SNS-wiadomości. Weź w абонентском dziale próbkę wiadomości, które trzeba będzie wysyłać co miesiąc, a także numer telefonu przyjmowania zeznań.
4
Można również skorzystać z skrzynkami pocztowymi, jeśli są one zainstalowane w działach przyjmowania zeznań. Niektórzy menedżerowie firmy zapewniają taką możliwość. Przy składaniu liczników weź kilka formularzy, w które można wpisywać stan, i, umieszczając je w kopertę, odłóż do szuflady.
5
W odbiorze musi być podany telefon księgowości. Zadzwoń pod ten numer, przekaż swoje dane i podać numery nagrane z liczników.
logo
Kategoria:
Użytkowe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.