Jak przedłużyć polisę OC

Firmy ubezpieczeniowe продляют polisa OC automatycznie, jeśli w terminie określonym przepisami ubezpieczenia komunikacyjne, nie wiedzą organizację o tym, że nie zamierza przedłużyć umowy.

Jak przedłużyć polisę OC

Instrukcja

1
Poznaj zasady OC, które pracownik firmy ubezpieczeniowej, выписавший ci polisę, zobowiązany był do przekazania państwu przy zawarciu umowy. Należy zwrócić uwagę na pozycje, dotyczące przedłużenia umowy, w nich szczegółowo opisane działania ubezpieczonego (czyli tego, kto zawiera umowę z firmą). W regulaminie większości firm są określone w dziale V.
2
Przekaż swoją firmę ubezpieczeniową, że zamierzają zawrzeć umowę OC z inną organizacją. Należy pamiętać, że muszą zrobić to na dwa miesiące przed upływem okresu ubezpieczenia, tę datę można znaleźć w prawej górnej części dokumentu. Wniosek składa się w formie pisemnej, formularz można prosić o organizacji ubezpieczeń lub napisz w dowolnej formie. Jeśli nie został poinformowany ubezpieczyciela w terminie o decyzji, aby przejść do innej firmy, umowy zostanie uznane za automatycznie przedłużony. Ubezpieczyciel wystawi państwu nową polisę na następny rok.
3
Skontaktuj się z przedstawicielem firmy ubezpieczeniowej za kilka dni do końca okresu obowiązywania polisy OC, jeśli nie zadzwonił. Dowiedz się, czy trzeba osobiście odwiedzić biuro lub do ciebie przyjedzie kurier lub agent ubezpieczeniowy (przedstawiciel), do którego można oddać płatności za polisę. Ponieważ konkurencja dla każdego klienta wśród firm ubezpieczeniowych jest bardzo wysoka, pracownicy firmy wcześniej skontaktuje się z państwem telefonicznie lub pocztą elektroniczną i wyjaśnią, jak uzyskać nową polisę na kolejny okres ubezpieczenia.
4
Jeśli chcesz dokonać zmian w poprawny ubezpieczenie, na przykład, wpisać dodatkowego kierowcy, dopuszczonymi do kierowania pojazdem, odbija te informacje w oświadczeniu. Jeśli wszystkie warunki pozostaną niezmienne, ubezpieczyciel sam wydrukuje oświadczenie na podstawie dotychczasowych danych, trzeba będzie umieścić podpis w nim i w polityce. Nowa umowa wejdzie w życie po dokonaniu płatności gotówką lub z konta bankowego.
logo
Article Categories:
Auto insurance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *