Jak policzyć szkody po WYPADKU

Gdy kwota odszkodowania po WYPADKU nie przekracza 25 000 zł, uczestnicy mogą samodzielnie podjąć decyzję o wystąpieniu lub nie wystąpieniu do firmy ubezpieczeniowej, bezpośrednio na miejscu. Ale do tego trzeba przynajmniej z grubsza rozumieć sumę wszystkich uszkodzeń samochodu.

Jak policzyć szkody po WYPADKU

Trzeba

  • – netbook/laptop z dostępem do internetu
  • – telefon/smartfon z dostępem do internetu
  • – dokumenty na samochód
  • – ubezpieczenie

Instrukcja

1
Zaloguj się na stronie http://exp-ress.ru/express – on oferuje usługi online oceny szkód w razie WYPADKU. Jeśli masz pod ręką tylko telefon lub smartfon, to użyj wersji mobilnej: http://m.exp-ress.ru/. Aby obliczyć straty na tym serwisie wymaga rejestracji. Zostaniesz poproszony o podanie pewnych danych do dokonania transakcji. Jeśli nie jesteś zarejestrowany, to obliczenia można uzyskać tylko za opłatą.
2
Wybierz swój Region WYPADKU”. W rozwijanym oknie prezentowane są praktycznie wszystkie regiony Federacji Rosyjskiej. Jeśli bieżącej lokalizacji nie określono, zaznacz „Inny region federacji ROSYJSKIEJ”.
3
Po wybraniu regionu będzie dostępna funkcja wyboru produkcji samochodu. Tam są tylko dwie opcje: krajowy model lub zagraniczna.
4
Zaznacz swoją markę samochodu w następnym oknie rozwijanej. Wybrać można tylko z przedstawionych tytułów, ale są one nie w całości (na przykład marki Dodge nie ma).
5
Wybierz model i serię właśnie samochodu. Należy pamiętać, że osobno podaje się, na przykład, sedan/hatchback liczba drzwi. Wybierz rok produkcji samochodu. Zaczyna się odliczanie od 1980 roku i kończy się 2012. Zaznacz lub usuń zaznaczenie pola wyboru Kolor nadwozia – metallic”. Potwierdź wybór.
6
W nowym oknie wybierz uszkodzoną część samochodu, kliknij na strzałkę w dół. Wypadnie ukryte menu, w którym należy zauważyć czynności niezbędne do naprawy uszkodzonej części. Poszczególne wersy idą funkcji „Upierzenie” i „Malowanie”. Kliknij na ikonę „zapłatę”.
7
Dalej obliczyć szkody poprawnie pomoże wezwany na miejsce zdarzenia ekspert-technik. W tym celu musimy skontaktować się telefonicznie podany na polisie. Również będzie dobrze, jeśli jest okazja, aby pokazać samochód niezależnego eksperta. W tym przypadku, firma ubezpieczeniowa nie będzie w stanie zmniejszyć rozmiar wypłaty.
Porada
Zrób zdjęcie uszkodzenia samochodu samodzielnie z różnych punktów. Zdjęcia mogą później wystąpić jako dokumentu potwierdzającego określone w dokumentach usterki.

logo
Kategoria:
Auto insurance

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.