Jak pozbyć się trądziku środków ludowych

Krajowy przemysł kosmetyczny oferuje ogromny wybór produktów do leczenia trądziku. Jednak jej zastosowanie nie zawsze daje pozytywny wynik, ponieważ nie wpływa na przyczynę choroby. A tymczasem, wyeliminować trądzik można i za pomocą dostępnych środków ludowej, które bez szkody dla zdrowia może być stosowany zarówno lokalnie, jak i wewnątrz.

Jak pozbyć się trądziku środków ludowych

Trzeba

  • – wywar z nagietka, szałwii lub igieł do parowych kąpieli i mycia;
  • – tartą szarości chleba lub mieszaniną sody, soli i mleka kwaśnego do oczyszczania twarzy;
  • – sok z aloesu, mieszanka miodu z nagietka lub napar z białej lilii do osuszania twarzy;
  • – miąższ ziemniaków, marchwi i owoców, masek;
  • – wywar z pokrzywy lub mieszaniny korzenia łopianu, omanu, liść orzecha włoskiego i dziurawca do stosowania wewnątrz.

Instrukcja

1
W większości przypadków wysypki na skórze związane z zaburzeniami wydzielania wewnętrznego, przewodu pokarmowego i układu nerwowego. Dlatego w leczeniu trądziku środków ludowych kombajny działanie miejscowe na skórę z odzyskaniem pracy narządów wewnętrznych. A do tego przesuń oczyszczanie organizmu, napraw niedobór witamin i minerałów, dostosuj dietę (wyeliminuj tłuste, smażone, solone, wędzone, słodkie i mąkę) i zwracania organizm wodą. Jednocześnie prawidłowo dbać o twarz i stosować środki na trądzik.
2
Regularnie czyść skórę za pomocą parowych kąpieli. Są one dobrze łagodzą następuje korki-zaskórniki (produkty gruczołów łojowych) i ułatwiają ich usuwanie. Dla pary użyj wywary z ziół, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a mianowicie, nagietek, szałwia lub igliwia. Te same wywar, tylko oddzielnie przygotowane i остуженными, przemyć po kąpieli i pozostawiać osoba wyschnąć w naturalny sposób. Spędzasz tę procedurę 10-15 min nie mniej niż 2 razy w miesiącu.
3
Do codziennego wieczornego oczyszczania skóry użyj zmiękczona czerstwy szary chleb. Kolistymi ruchami dokładnie przetrzyj nim twarz, po czym umyj ziołowe wywar z nagietka. Do głębokiego oczyszczania porów stosować mieszankę sody, drobnej soli i kwaśnego mleka. Jest to środek rozpuszcza tłuszcz i wytwarza efekt пиллинга. Jednak nie należy go więcej niż 1-2 razy w miesiącu.
4
Przy ropnych trądzik przecierać twarz sokiem z aloesu. Do jego przygotowania umyte i wysuszone liście rośliny umieścić na 10 dni w ciemne, chłodne miejsce. Измельчив, odcedzić i otrzymanym sokiem przecierać miejsca trądziku zmian 2-3 razy dziennie. Do tego celu nadaje się mieszanka miodu i nalewki z nagietka (1 łyżeczka), размешанная w szklance wody, a także napar z szałwii, nagietka lub białej lilii. Wybrać bardziej przystępne narzędzie lub zmiennik kilka.
5
Dla skóry tłustej i porowatej stan zapalny skóry z trądzikiem różowatym codziennie rób różne maski: z miąższu ziemniaka, marchwi, truskawek lub malin. Oprócz działania przeciwzapalne doskonale ściąga pory. Takie same właściwości ma zielona herbata, cytryna, śluzowaty wywar z ryżu i owsa. Wykorzystaj wszystkie maski na przemian, ponieważ w każdym produkcie znajduje się zestaw korzystnych dla skóry substancji.
6
Do leczenia trądziku należy pić wywary z ziół do środka. Wymieszać taką samą ilość (wagowo) z korzenia łopianu, omanu, liści orzecha włoskiego i dziurawca. Napar z 1 łyżki. l otrzymanego zbioru 1 szklanką wrzącej wody i w ciągu 15 minut gotować na wolnym ogniu. Dodaj wody do pierwotnej objętości (1 szklanki). Take 1 szklanki 2-3 razy dziennie. Nie mniej przydatna napar z pokrzywy. Wypełnij pół litrowa puszkę świeżymi, posiekanymi liśćmi roślin. Pozostałą część banków zalać zimną, przegotowaną wodą i pozostawić na 6-8 godzin. Pij co najmniej 1 litra dziennie: 200 ml rano przed śniadaniem, a pozostałą ilość w ciągu dnia małymi łykami między posiłkami.
7
Na okres leczenia trądziku środków ludowych nie zapomnij o wzmocnienie organizmu za pomocą zabiegów wodnych, umiarkowanych kąpieli słonecznych, długich spacerów na świeżym powietrzu, relaksujący sen i regularnych ćwiczeń.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *