Jak pozbyć się peeling ust

W przeciwieństwie do innych części ciała, naturalny smar na ustach brakuje, dlatego skóra w tym miejscu jest w stanie stracić wilgoć w powietrzu, w wyniku czego na niej pojawiają się łuszczenie i drobne pęknięcia. Usunąć suchość skóry warg można różnymi metodami.

Jak pozbyć się peeling ust

Trzeba

  • – awokado;
  • – śmietana, twaróg;
  • – синтомициновая maść;
  • – balsam do ust lub pomadki;
  • – miód, masło.

Instrukcja

1
Jeśli przyczyną suchości jest zwyczaj lizać usta, postaraj się go pozbyć, bo inaczej żadne leczenie nie pomoże.
2
Niedobór witaminy może być przyczyną łuszczenia się skóry ust. W przypadku niedoboru witamin pomogą kompleksy multiwitaminowe i spożywanie dużej ilości ryb, orzechów, różnych kasz i warzyw.
3
Zmiękczają skórę warg pomogą specjalne maski. Przygotować krem z awokado, do tego trzeba miąższ rozgnieść je widelcem, aby otrzymać papkę i nałożyć ją na dziesięć minut na usta. Można również przygotować maskę z śmietany, mieszane z serem.
4
Nie zapomnij, aby przed wyjściem na ulicę, zwłaszcza w zimie, smarować usta balsamem lub kremem. W lecie trzeba korzystać z narzędzia do ust z ochroną przed słońcem.
5
Poprawa zasilania ust prowadzi do naturalnego ich nawilżeniu. Aby do ust postępował dodatkowy przepływ krwi, zrób delikatny masaż za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów raz w tygodniu.
6
Nie przesadź odpornej szminką, zrezygnuj z niej w czasie leczenia, ponieważ ta szminka jest w stanie posprzątać naturalne smar na ustach. Znacznie bardziej użyteczne dla suchych ust korzystać z tłustą szminką. Przebywając przez dłuższy czas na powietrzu, nie zapomnij zabrać ze sobą szminki higieniczną i smarować nim usta. Tym paniom, które nie lubią połysk, оставляемый podobnymi środkami, warto kupić w aptece szminki na bazie wody. Jak zwykle, nie pozostawia tłustego połysku.
7
Jeśli na ustach poza łuszczenia pojawiają się pieczenie, pęcherze i stan zapalny, to znaczy, że chodzi o acyklowir. W tym przypadku pomadki nie pomoże. Musiał udać się po pomoc do dermatologa, a po tym, jak zostanie zainstalowana diagnoza, przystąpić do wyznaczonego leków.
8
Szorstka skóra warg i pojawienie się „zayed” informuje o reakcji organizmu na alergeny pokarmowe. Unikaj żywności, która powoduje mechaniczne lub chemiczne podrażnienie, i staraj się regularnie smarować usta синтомициновой maścią. Ona pomaga robić zapalenie warg.
9
W ciągu dnia staraj się smarować suche wargi miodem lub masłem, staną się o wiele bardziej miękkie.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *