Jak pozbyć się blizn trądzik

W większości przypadków w jednym tylko pozbyciu się trądzik problemy i cierpienie nie kończy: na twarzy mogą pozostać brzydkie ślady, stagnacja plamy i blizny. Pokazując wystarczająco dużo uwagi i cierpliwości, można pozbyć się tych nieprzyjemnych konsekwencji. Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po trądziku?

Jak pozbyć się blizn trądzik

Instrukcja

1
Dla skóry w okresie zdrowienia niezwykle ważne aktualizacja – „uszkodzony” warstwa powinna zastąpić nowym i zdrowe. Dlatego złuszczanie – to niezastąpiony zabieg, który należy wykonywać regularnie, kilka razy w tygodniu. Im lepiej złuszczają skórę? Peelingi z naturalnymi cząsteczkami i wyciągami – najlepsze rozwiązanie. Wyciągi z ziół i rumianku zdezynfekować skórę, doskonale ją uspokoić i leczą drobne rany. Jako granulek w składzie mogą zawierać zmielone pestki moreli lub orzechów włoskich. Peeling powinien być miękki i nie podrażnia skóry.
2
Można przygotować peeling samodzielnie, np. z płatków owsianych. Weź kilka łyżek płatków owsianych i lekko posiekać je w blenderze. Następnie rozsuń je w wywarze z rumianku lub zielonej herbacie, nałóż na twarz i dobrze masować kilka minut. Zielona herbata jest doskonałym antyseptyczne i regenerujące środkiem.
3
Maski z gliny też świetnie działają na zdolność skóry zregenerować. Warto zwrócić uwagę na zielone i czarne rodzaje gliny – w nich zawiera ogromną ilość substancji odpowiedzialnych za regenerację skóry. Do tego, aby wzmocnić gojenie się ran i wygładzająca takich masek, dodaj do nich kilka kropli olejku z drzewa herbacianego. Ono jest silne właściwości antyseptyczne substancją.
4
Kwas salicylowy – jest to wspaniały składnik wielu kosmetyków, która pomaga skórze отшелушиваться i aktualizowane. Dlatego szukajcie kwas salicylowy w żelach do mycia twarzy, тониках i złuszczające środkach – one uwalniają skórę od uszkodzonych i martwych cząstek.
5
Nawilżenie – to niezbędny etap w procesie regeneracji skóry. Wybieraj lekkie żele z naturalnymi ekstraktami i bez zawartości olejów, będą one również pomóc skórze aktualizowana i wyrówna.
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *