Jak pozbyć się загривка

Загривком nazywają uszczelnienie w górnej części pleców (strefa siódmego kręgu szyjnego), powstały w wyniku osadzania się tkanki tłuszczowej. Inne nazwy – kłąb, wen, вдовий горбик, szyjny wyrostek. Poza tym, że kark po prostu brzydki, to jeszcze sprawia wiele problemów swoich posiadaczy. To okresowe drętwienie okolicy ramion, regularne bóle głowy, nieprzyjemne depilacji w kręgosłupie itp., aby Pozbyć się загривка można za pomocą specjalnych ćwiczeń, masażu i okładów.

Jak pozbyć się загривка

Instrukcja

1
ГимнастикаПримите pozycja wyjściowa: stań prosto, wyprostuj ramiona i trochę zabierz je z powrotem. Zacznij robić lekkie skłony głową do przodu/do tyłu, w lewo/w prawo. Następnie przejdź do obrotu: podbródkiem jeszcze trochę na przemian do prawego i lewego ramienia. Zakończ ćwiczenia obrotami głowy najpierw zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a potem – przeciw. Wszystkie ćwiczenia należy powtarzać dowolną ilość razy. Warunek jest jeden – przy ich wykonywaniu nie powinien odczuwać dyskomfort, tj. zawroty głowy, ból w szyi, zaciemnienia w oczach. Do tego zacznij ćwiczenia z małą amplitudą i niskim tempem, zwiększając obciążenia stopniowo, z dnia na dzień.
2
МассажВы można umówić się na zabieg do profesjonalnego masażysty, a można zrobić masaż samodzielnie w warunkach domowych. Przy drugim wariancie przygotować roztwór oleju. Do tego weź 100 g oleju roślinnego (najlepszy jest olejek rycynowy), dodać do niego 20-30 kropli nalewki z propolisu (do nabycia w aptece) i wszystko dokładnie wymieszać. Codziennie wieczorem nakładać skład na kark i pocierać palcami w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara płynnymi, ale silnymi ruchami. Czas zabiegu – dowolne. Olejowo-propolisnuû mieszanka możesz na przemian z sosem miodowo-водочной (miód i wódka w równych częściach). Ten skład stosowano w Rosji w walce z загривком ponad 200 lat temu.
3
КомпрессВозьмите 3 łyżki dowolnego oleju roślinnego, 1 surowe jajko, 1/3 szklanki 6-procentowego octu i tyle samo terpentyny. Wszystko dokładnie wymieszać. Saturate składem miękką ściereczkę i przyłóż ją na obszar загривка. Przykryć od góry целлофановой folią i ciepłym chusteczką lub narzutą. Trzymaj kompres 30-40 minut. Mogą wystąpić uczucie lekkiego pieczenia i ciepła. Po zabiegu najlepiej nie wychodzić na ulicę, a najlepiej założyć suche ciepłe ubrania i położyć się.
Należy zwrócić uwagę
Bardzo skutecznym dodatkiem w walce z загривком są aplikatory Kuzniecowa i Ляпко. Można je kupić w aptece. Zapoznaj się wkładka-instrukcję i postępować zgodnie z zaleceniami. Nie czekaj natychmiastowy efekt, to nastąpi za miesiąc-dwa, ale wynik będzie mieć bardzo długie działanie.

Porada
Jako kompres lub środki do masażu można stosować i taki skład: geparinova i троксевазиновая maść, podjęte w równych proporcjach i starannie mieszane w jednolitą masę. Obie maści intensyfikują przepływ krwi, a przecież jedną z przyczyn загривка są właśnie zaburzenia cyrkulacji krwi w strefie 7-go kręgu szyjnego.

Spać na poduszce ortopedycznej.

logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *