Jak postąpić w Oxford

Zrobić w Oxford każdy może. Rosyjscy studenci i uczniowie mogą uczestniczyć w międzynarodowych konkursach, jak i w programach wymiany.

Jak postąpić w Oxford

Trzeba

  • Komputer z dostępem do internetu.

Instrukcja

1
Jeśli jesteś uczniem, to po to, aby zrobić w Oxford, trzeba najpierw przejść dwuletnią brytyjskiej program A-level. Jest przyspieszone programy, które pozwalają zdać egzaminy już za rok. W każdym razie, trzeba wybrać szkołę, w której będziesz odbywać się program nauczania i skierować tam wniosek. Szkolenia dla rosyjskich uczniów płatna. W Rosji zaczynają się pojawiać licencjonowane szkoły, które pozwalają zdać egzaminy A-level, nie wyjeżdżając z kraju. Ale takie szkoły istnieją tylko w Moskwie.
2
Po przyjęciu do Brytyjskiej szkoły, wybierz 3 lub 4 elementy, związane z przyszłą specjalizację. Niektórzy wybierają i 5, ale to wielki stres. Na przykład, jeśli chcesz stać się programistą, więc lepiej wybrać matematykę, fizykę, zaawansowaną matematykę i filozofię. Po zakończeniu pełne szkolenie w ramach programu A-level, masz na rękach będą certyfikaty z ocenami. Są one automatycznie trafiają do wspólnej bazy UCAS – organizację, która zajmuje się rekrutacją studentów w instytuty i uniwersytety w Anglii.
3
Skieruj dokumenty w Oxford. Często, oprócz dokumentów o wykształceniu, użytkownik może zostać poproszony o przesłanie list motywacyjny. Którego celem ? przekonać komisję, że jesteś godzien stać się studentem uniwersytetu. Czasami zawiadomienie o wyniku przychodzi do ciebie na podany adres pocztowy. Ale również mogą powodować na rozmowę kwalifikacyjną przez telefon lub e-mail. Na rozmowie kwalifikacyjnej trzeba pokazać swoje umiejętności. Ci mogą zadawać podchwytliwe pytania, w celu zawstydzić i zbić z tropu. Na przykład, jak udowodnić, że w zeszłym 2+2 też była równa 4?
4
Jeśli już posiadasz wykształcenie wyższe lub jesteś studentem rosyjskiego uczelni, to dla ciebie istnieją inne możliwości wstąpienia w Oxford. Należy skonsultować się w międzynarodowym dziale szkoły o tym, w jakich programach bierze udział twoja uczelnia. Możesz ubiegać się o udział we wszystkich programach, gdzie dopasować do wymagań.
5
Przygotuj wszystkie dokumenty do wysłania w formie papierowej lub elektronicznej. Zapewnij wszystkie tłumaczenia rosyjskich dokumentów u notariusza. Wszystkie indywidualne pytania lepiej określić w komisji rekrutacyjnej. Tak jest bezpieczniej, i masz możliwość aktywnie się wykazać. Dokumenty można wysyłać trzy razy w roku: listopada, grudnia i stycznia. Lepiej być pierwszym na liście, która złożyła dokumenty.
Porada
Konkurs Oxford jest bardzo wysoki, ale co roku kilkudziesięciu studentów z Rosji stają się jego uczniami. Uwierz w swoje siły.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.