Jak poprawić chłodzenie cpu

Jeden z najważniejszych elementów komputera jest procesor. Dla zapewnienia stabilnej pracy urządzenia konieczne jest zapewnienie jego wysokiej jakości układ chłodzenia.

Jak poprawić chłodzenie cpu

Trzeba

  • – gelid;
  • – chłodnica;
  • – cooler.

Instrukcja

1
Jeśli uważasz, że obecny system chłodzenia nie radzi sobie z zadaniem, nałożyć nowy smar i wymień wentylator i radiator. Zainstaluj program Aida64 lub CPU-Z i sprawdź typ gniazda procesora.
2
Jeśli problem słabej chłodzenia polega na niestabilną pracę procesora, kup nowy wentylator. Jeśli chcesz znacznie zwiększyć poziom chłodzenia procesora, to wymień cooler i radiator. Użyj zestaw urządzeń, nadaje się do zabudowy na swojej płycie głównej.
3
Odłącz komputer od zasilania sieciowego. Odłącz wszystkie przewody od jednostki systemowej i odkręcić śruby, które obsługują boczną ściankę obudowy. Zdejmij tę ścianę.
4
Odłącz kabel idący od odpowiedniego wentylatora do płyty głównej. Odłącz zatrzask, прижимающую radiator do centralnego procesora. Delikatnie zdejmij chłodzenie element wraz z chłodnicy.
5
Wyjmij procesor i zetrzeć starą warstwę pasty termoprzewodzącej. Nałóż nową pastę. Upewnij się, że na procesorze nie ma kosmków lub innych obcych elementów. Włóż procesor do gniazda.
6
Przykręć radiator. Czasami do prawidłowego zainstalowania uniwersalnych grzejników należy użyć specjalnego podłoża. Bądź bardzo ostrożny podczas instalowania tego elementu. Uważaj, aby nie uszkodzić kondensatory, które mogą być umieszczone zbyt blisko gniazda.
7
Upewnij się, że chłodnica mocno zainstalowana na podłożu. Podłącz kabel zasilania do wentylatora. Odczekaj 20-30 minut, a następnie włącz komputer. Sprawdzić działanie nowego wentylatora.
8
Z pomocą AIDA64 lub CPU-Z sprawdź temperaturę procesora. Jeśli przekroczy dopuszczalną wartość, rozbierz KOMPUTER i sprawdź równomierność rozprowadzania pasty.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.