Jak pomalować parkiet

Parkiet, a zwłaszcza kolorowy, – znak dobrobytu w domu. Drzewo można zestaw szyb wymaga zabarwienia olejem, bejcą, lakierem i zrobić parkiet wzorzystym. Dla dziecka najlepiej wybrać jasną farbę z lekkim połyskiem lub matową. Pomalować można i nowy parkiet, i z góry przygotowany do takiej pracy stary.

Jak pomalować parkiet

Trzeba

  • – farba;
  • – wałek i pędzel;
  • – lakier.

Instrukcja

1
Do malowania nowego dębowego parkietu weź водоэмульсионную farbę odpowiedni odcień, na przykład Dulux Vinyl. Zużycie materiału licz, opierając się na tabeli na puszce z farbą. Zwykle brakuje jednego litra na 13 metrów kwadratowych podłogi. Schnie to narzędzie szybko – 2-4 godziny.
2
Zacznij malować od razu po ułożeniu parkietu. Jeśli w malowaniu potrzebuje stara powierzchni, należy ją ottsiklevat i прошпаклевать. Drewno deski podłogowej powinny być czyste, bez żadnych naleciałości i środków.
3
Dokładnie wymieszać farbę. W czasie upałów lekko rozcieńczyć ją wodą. Weź wałek z długim uchwytem, aby nie pracować pochylona. Środki na wałek weź trochę, malować delikatnie deskę po desce, obserwować kierunek układania.
4
Nałóż dwie cienkie warstwy farby. Drugi stosować przez 2-4 godziny po pierwszym. Farby nie powinno być dużo, przez kolorowe powłoki będą widoczne deseczki, ich tekstura, kształt i rozmiar.
5
Sprawdź, wysuszone czy narzędzie. Jeśli farba jest sucha, nałożyć na nią trwały lakier bezbarwny na bazie wody. On musi bronić pomalowany parkiet od narażenia na działanie substancji chemicznych, alkoholi i ciepłej wody. Lakier przed użyciem dobrze wymieszać. Rób to starannie, ale delikatnie, aby uniknąć powstawania pęcherzyków powietrza.
6
Nakładać lakier szerokim pędzlem w dwóch warstwach. Lepiej moczyć pięć dni i daj drewnianych устояться. Nie расстанавливайте meble na nową powłokę i nie myj go.
7
Aby odcień parkietu, wybierz kolorowy lakier, czegoś lub olej. Kolorowy lakier wygodne, że można go zastąpić innym przez jakiś czas. Zmienić można i odcień środków. Lakier chroni drzewo, można go aktualizować i przywrócić.
8
Olej nada twojemu parkiet „bogaty” wygląd, chroni drewno i przedłuży żywotność pokrycia. To narzędzie jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Ale olej jest bardzo głęboko wnika w strukturę drewna i trudno je usunąć. Jeśli w przyszłości będziesz chciał zmienić sposób barwienia i ochrony parkietu, po oleju to będzie praktycznie niemożliwe.
9
Bejca zapisze i jasno podkreśla strukturę drewna. Ona wnika w pory materiału, nie закупорит ich. Ale różne gatunki drewna chłoną czegoś nierówny, należy stale o tym pamiętać. Wypróbuj narzędzie do niepotrzebnych tabliczek i zaznacz na nich, ile warstw masz rozprowadzona. Po obróbce drewna bejcą jego powierzchnię należy pokryć lakierem do wytrzymałości.
logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *